Sporda sol kolum hemen yoruldu

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün sabah saat 2 de kol antrenmanına gidiyordum ve ilk olarak concentration curl denedim (14 yaşındayım 7.5 kilo ile yaptım bilmem iyi midir) 3 set 8'i de zor yaptım zaten normalde 8 kilo ile 3 set 8 tekrarı rahat yaparken şimdi zorlandım. İkinci harekette 6 kiloya geçtim sağ kol çok rahatken sol kol çok zor hatta yarım yapabildim. Neden olabilir? İlk hareketteki ağırlığı azaltmam mı gerek? Bir diğer sorum ise ben saat 2 gibi gittim öğle yemeği yemeden sabah 1 yumurta yarım ekmek (beyaz) arası peynir yedim yorulmam ve performansımın düşük olması normal midir?

Öncelikle iki kol arasında güç farkı olması tamamen doğal. Aradaki fark zamanla kapanır, bir şey yapmana gerek yok.
Yemek konusuda evet. Spora gitmeden önce sağlam yemek yemen daha iyi olur. Daha doğrusu düzgün bir kahvaltı yapıp gitmelisin. Hatta yapabilirsen eğer sabah kahvaltısı + öğlen yemeği yiyip gidebilirsen daha verimli antreman yapabilirsin. Tabi spordan en az 2-4 saat önce öğünlerini yemen iyi olur. Dolu mide ile spora gitmek iyi olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı