Spordan Sonra Mastürbasyon Sakıncalı mı?

C-Note

Hectopat
Yer
Batman
Daha fazla  
Arkadaşlar Fitness idmanından önce veya sonra mastürbasyon yapmak sakıncalı mıdır, zararı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ek olarak testosteron hormonu salgılatıp kas gelişiminde ufakta olsa faydası görülür...
Ayrıca sporu 1 saat 1saat 5 dakikadan fazla yapmayın. 1 saatin sonunda vücud kortizol yani kas yıkım hormonu salgılamaya başlar.

Ek olarak testosteron hormonu salgılatıp kas gelişiminde ufakta olsa faydası görülür...
Ayrıca sporu 1 saat 1saat 5 dakikadan fazla yapmayın. 1 saatin sonunda vücud kortizol yani kas yıkım hormonu salgılamaya başlar.
Yanlış bilgi vermeyin. Asla antrenman öncesi veya sonrası yapılmaması gerekir.
Hayır hiç bir sakıncası yoktur. Sadece spor öncesi yaparsan yüksek ihtimalle bel ve sırt ağrın olabilir. Sonrasında yaparsanda, fazladan yorgunluk hissedebilirsin.
Hiç bir sakıncası yoktur mu? Şaka yapıyor olmalısınız. İnternetten baktığınız ilk sayfaya göre insanlara bilgi vermeyin lütfen.

Spordan sonra olması aklıma tayt getiriyor ama neyse. :) Bildiğim kadarıyla masturbasyon ağrı yatıştırır. Ama sen her spordan sonra yaparsan bağımlılık bu da masturbasyonun başlıca zararlarını yaşarsın.

Evet yorgunluk ve ağrı dışında hiç bir sakıncası yoktur ? Bunu'da internetten değil kendi öğrendiğim tecrübemden yazıyorum... Ben bunu kendi 10 yıllık spor tecrübemle yazdım, yapıp yapmama kısmı arkadasa kalmış. Sen bunun aksini idda eden bir makale kayda geçen bir bilgi gördüysen bizimle paylaşırsan sevinirim. ( saçma youtube videoları yada arkası olmayan yazılar hariç ! )

Yanlış bilgi vermeyin. Asla antrenman öncesi veya sonrası yapılmaması gerekir.

Hiç bir sakıncası yoktur mu? Şaka yapıyor olmalısınız. İnternetten baktığınız ilk sayfaya göre insanlara bilgi vermeyin lütfen.

Arkadaşın dediği kısmen doğru bu kadar sert çıkışmana gerek yok bence. Eğer ki boşalma olmaz ise spordan önce yapılırsa yararını bile görebilirsiniz.

Geri
Yukarı