Spotify hakkında soruşturma başlatıldı

Sanki ülkenin başka derdi yokmuş gibi uğraşılanlara bak. Millet açlıktan ölüyor, bunlar gidip Spotify hizmetini yasaklamaya çalışıyor. Sırf arama için yasaklıyorlarsa gidin komple interneti yasaklayın.

Spotify'dan önce müzik dinleniyordu ama bu kadar rahat değildi. YouTube'dan MP3 dönüştürücü sitelerle indiriyordun vs vs.

Playlist yapmak, playlisti tek dokunuşla indirmek, başka bir cihazdan açtığın müziği telefonunda kontrol edebilmek gibi özellikler sunuyor. Sanatçıların en çok dinlenen müziklerini anlık olarak görebiliyorsun, dinlediğin müziklere göre sana playlist hazırlıyor günlük olarak. Ben bir hizmet göremiyorum demişsin.
Müzik indirmekle arasındaki farkı görmediğim gibi kendine iş çıkartıyorsun yani.
Hizmet olarak görüyorsun bunu üstelik.

Sonuçta şarkıları seçiyorsun. İşin ucu buraya denk geliyor.
Bana göre ben, müziğe her daim kolayca ulaştım ve her daim de dinledim. O yüzden Spotfy bir hizmet olarak görmekten ziyada bana sövüş partisi gibi geliyor ve ilham kaynağım oluyor.
Düşünün her şeye, harcadığı zamanı ve para miktarını önemsemediği için para veren insanlar olacak. HyperCasual Game geliştiricisi olacağım.

Senin kör olman beni ilgilendiren bir durum değil.
Sen kendine iş çıkartmışsın. Hizmet diyorsun buna.

Müzik indirmekle arasındaki farkı görmediğim gibi kendine iş çıkartıyorsun yani.

Bana göre ben, müziğe her daim kolayca ulaştım ve her daim de dinledim. O yüzden Spotify bir hizmet olarak görmekten ziyada bana sövüş partisi gibi geliyor ve ilham kaynağım oluyor.
Düşünün her şeye, harcadığı zamanı ve para miktarını önemsemediği için para veren insanlar olacak. HyperCasual Game geliştiricisi olacağım.

Spotify dinlediğin tarzda öneriler yapma konusunda çok başarılı, ayrıca ben Spotify'ı ücretsiz kullanıyorum. Çünkü sadece bilgisayardan kullanıyorum. Ama mobilden de kullanıyor olsaydım kesinlikle satın alırdım.

Bana göre ben, müziğe her daim kolayca ulaştım ve her daim de dinledim. O yüzden Spotify bir hizmet olarak görmekten ziyada bana sövüş partisi gibi geliyor ve ilham kaynağım oluyor.

İş dediğin nedir? Oynat tuşuna tıklıyorum bana sevdiğim tarzda müzikler açıyor.

Spotify dinlediğin tarzda öneriler yapma konusunda çok başarılı, ayrıca ben Spotify'ı ücretsiz kullanıyorum. Çünkü sadece bilgisayardan kullanıyorum. Ama mobilden de kullanıyor olsaydım kesinlikle satın alırdım.

İş dediğin nedir? Oynat tuşuna tıklıyorum bana sevdiğim tarzda müzikler açıyor.
Dostum şarkı aramıyorsun? Sadece önerileri mi dinliyorsun?

Ne tarz şeylerden hoşlandığını gösteren seçenekler mi sunuyor?

Mesela ben Şehinşah'ın Karma şarkısını dinlemişim ve beğenmişim. Başka bir oyuncu hem Karma'yı dinleyip beğenmiş hem de Milyon'u beğenmiş. Ben Karma'yı dinleyip bitirdikten sonra otomatik olarak milyon çalmaya başlıyor. Ben bunu da beğenince buna yakın tarzlar önermeye başlıyor. Hem başka şarkılar keşfetmeme hem de en sevdiklerimi dinlememe yarıyor. Mesela kendisi bana farklı listeler hazırlıyor. Bunlar; benim sürekli tekrar tekrar dinlediğim şarkılar veya eskiden çok dinlediğim şimdilerde dinlemediğim şarkıların bulunduğu bir liste sunuyor. Ben kendi en sevdiğim şarkıları da elimle bir listeye ekleyebiliyorum. Ki bu da hiç uğraştırmıyor, çünkü ben tek tıkla A şarkısını listeye ekliyorum o bana direkt, B ve C şarkısını da gösteriyor, tek tıkla onları da ekleyebiliyorum.
Şu an mesela bir şarkı açsam ve hiç karışmasam, kendisine bıraksam bana hep dinlediğim şarkıları önerecektir, dinlemek istemediğimi tek tuşla geçiyorum. Mesela ilk kez önerdiği bir şarkıyı hemen geçersem büyük ihtimalle o ve ona benzer şarkıları hiç karşıma çıkarmayacaktır.

Kendime iş mi çıkarıyorum? Ben 2010'dan beri çeşitli cihazlarla müzik dinliyorum. Önceden Sony Walkman ve iPod kullanmışlığım da olmuştu. Müzikleri indirmek için YouTube üzerinden saçma sapan eklentiler kullanıyordum, eklentiler haricinde bir sürü site vardı, ssyoutube gibi.

Sürekli mobil veriyle müzik dinlenmiyor, hele eskiden hiç dinlenmiyordu mobil veriyle. Samsung kızaklı telefonumda müzik dinlemek çin işkencesiydi. O yüzden Walkman almıştım. Bilgisayardan müzik indirip SD karta atıp müzikleri açmak daha kolaydı. Akıllı telefonlardan sonra da müzik dinleyeceğin zaman ya indirmen gerekiyordu, yada telefonun ekranını açık bırakacaktın ki YouTube'dan açtığın müzik durmasın. Dediğim gibi, indirmek biraz can sıkıcıydı o zamanlar.

Spotify'ı ilk kullandığımda lise 2'dim. Baya da hoşuma gitmiştim. Benim 10 dakika boyunca uğraşıp indirdiğim müzikleri, 3 dakika da bir playliste ekleyip, tek tuşla indirmesini başlatmıştım. Şimdi de Apple Music kullanıyorum. Cihazımda 12GB boyutunda müzik arşivi var. Bu bir hizmet, emin olabilirsin.

Geri
Yukarı