Spotify hesabıma birisi giriyor

Learxy

Decapat
Daha fazla  
Dün akşam saat 11 gibi yatmadan önce Spotify'dan şarkı dinleyecektim, fakat Spotify'ı açtığım zaman bir şarkının açık olduğunu ve başka biri tarafından dinlendiğini gördüm, önce çok takmadım televizyonda açık unutmuşumdur diye düşündüm, TV'ye gidip kapatayım dedim ayağı kalktım TV'ye gittim fakat TV de sadece normal kanalların açık olduğunu gördüm, sonra PC de açık olan şarkıyı durdurup kendim dinlemeye devam ettim, şimdi az önce tekrar Spotify'ı açtığımda hesaptan atmıştı, tekrar giriş yapmaya çalıştım parolam uyuşmuyordu, parolayı sıfırladım sonra tekrar giriş yaptım, beğenilen şarkılara girdim fakat beğenilen şarkılarda adını ilk defa duyduğum bana göre çok saçma olan şarkılar gelmişti, endişelenmeli miyim, yoksa basit bir hesap çalınma problemimi, ve ayrıca nasıl korurum hesabımı.

1667630243378.png

Hesap çalınmış sadece. Bilgileri değiştirin ve 2 adımlı doğrulamayı açın. Bitwarden ile güçlü parolalar oluşturup saklayabilirsiniz. Aynı işlemleri mail adresinize uygulayabilirsiniz.

Bu çok klasik bir yöntem. Spotify hesaplarını çalıyorlar fakat bilgileri değiştirmeden bildiğin senin hesabını kullanıyorlar. Diyeceksin ki iyi de benim hesabı niye kullanıyorlar? Aslında sadece senin değil senin gibi binlerce organik hesabı Spotify üzerinden dinlenme satın alan sözde şarkıcıların şarkılarını dinlemek için kullanıyorlar.

Bu çok klasik bir yöntem. Spotify hesaplarını çalıyorlar fakat bilgileri değiştirmeden bildiğin senin hesabını kullanıyorlar. Diyeceksin ki iyi de benim hesabı niye kullanıyorlar? Aslında sadece senin değil senin gibi binlerce organik hesabı Spotify üzerinden dinlenme satın alan sözde şarkıcıların şarkılarını dinlemek için kullanıyorlar.
evet ama nasıl giriyolar ki 24 haneli şifre ile korunulan bir hesaba nasıl girebiliyorlar

Yeni konular

Geri
Yukarı