Spotify vs Apple Music

Ücret fazla fark etmez fakat benim için dinlediğim türde müzik keşfetmek önemli diyor isen Spotify tabi.
Ben TIDAL, Apple Music, Spotify denemiş biri olarak sana Spotify tavsiye ediyorum.

TIDAL kalite anlamında iyi fakat keşfetme kısmı iyi değil, ülke geneli ne dinliyor ise sana onları öneriyor (ya da bana öyle geldi).

Apple Music deneyimim hiç iyi değildi, telefonumda müzik arar iken kasmalar mı dersin çalma listemde müzikleri aşağı kaydırır iken 2 FPS ile kayması mı dersin aşırı optimizasyon yoksunu bir uygulama kısaca, hiç bulaşmadan geç (Telefonum Galaxy S7, S10 da denedim aynı sorun var :))

Spotify deneyimim her türlü mükemmel idi, optimizasyon süper, sana Pazartesi ve Cuma olmak üzere yeni müzik listesi sunuyor, sende aradan beğendiğin müzikleri çalma listene ekleyebiliyorsun, özellikle takip ettiğin sanatçıları öne çıkararak bu müzikleri öneriyor, lafı fazla uzatmadan kısaca Spotify al bence :)

Ha bu arada benim kendim tek tek cımbız ile seçtiğim çalma listeme davetlisiniz ;
Elektronik müzik severler için

Bence mecbur kalmadıkça ikiside değil. Ama ikisi arasından kesinlikle Apple music. Biraz deneyimleme şansım oldu, çok kullanışlı.

Spotify %20 daha yüksek kaliteli ses veriyor çünkü Spotify 320 Kbps, Apple Music 256 Kbps ses kalitesi sunuyor.

Cihaz entegrasyonu için çok konuşmaya gerek yok Spotify silip süpürür.

Şarkı önerme konusunda Spotify çok başarılı sırf bundan dolayı Apple Music'ten dönen Iphone kullanıcısı arkadaşlarım var. Belki bir istisnadır, olabilir ancak bunu söyleyen aşağı yukarı 20 kişiyiz dikkate alınması gereken bir sayı.

Apple Music'i deneme fırsatım oldu müziklere kendince bir ayar yapıyor gibi daha janjanlı oluyor. Şekerlendirip daha eğlenceli hale getiriyor sanki ama ben şarkının orjinal tam halini dinlemek istiyorum Remix'i zaten yapılıyor. Bu durum beni uyuz ediyor.

Uzun kullanımcı olabilecek(5 sene) kadar spotify kullanıyorum ve tavsiye ederim.

Apple Music ilk 3 ay ücretsiz oluyor, istersen bir dene memnun kalmazsan Spotify e geçersin.Ben ikisinide kullandım aralarında çok büyük bir fark bulamadım.

iki side neredeyse aynı. Müzik ile uğraşıyorsan Apple Music al derim. Normal bir dinleyici isen , Spotify.

Hem Spotify'da Öğrenci paketi mevcut daha indirimli oluyor. Aylık 7 TL ye alıyorum yanlış hatırlamıyorsam
Hocam ben her ikisini de kullandım Apple Music’te de öğrenci indirimi mevcut. Fiyatlandırma da Spotify ile aynı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı