Spotify vs Deezer

Hocam kalitesiz bir kulaklıktan kaliteli bir kulaklığa geçişte ses kalitesi dinlenen müzik aynı ise ve bitrate aynı ise fark eder. Ben kablolu kulaklıklardan. Kablosuz kulaklık bakarsanız yardımcı olurum.
Maalesef ben de kablosuz kulaklıklardan hoşlanmıyorum. Kardeşimde KZ S1D var ve kullandığımda ses kalitesi gerçekten hoşuma gitmedi. BT 5.0 cihazla denememe rağmen güzel deneyim sunmadı.

Deezer'da FLAC kalitesinde dinleme şansınız var. Fakat FLAC kalitesini o kulaklıklarla hissetmeniz mümkün değil.
Spotify'da Deezer'da 320 kb/s kalitesinde müzik dinletebiliyor. Arayüz dışında fark yok denebilir. Belki Spotify'da şarkı çeşitliliği 1 tık daha iyidir.
Şu kulaklıklar hakkında bir bilginiz var mıdır peki ?

Bundan 3-4 yıl öncesinde Spotify ve Deezer kullandım. İkisini karşılaştırdığımda Deezer Türkçe eser olarak Spotifyden öndeydi. 3- 4 yılda çok şey değişmiş olabilir. Önemli olan aradığın müziğe ulaşabiliyor olman.

Bundan 3-4 yıl öncesinde Spotify ve Deezer kullandım. İkisini karşılaştırdığımda Deezer Türkçe eser olarak Spotifyden öndeydi. 3- 4 yılda çok şey değişmiş olabilir. Önemli olan aradığın müziğe ulaşabiliyor olman.
Her ikisinde de aradıklarımın çoğu var. Teşekkürler yorumunuz için.

Şu kulaklıklar hakkında bir bilginiz var mıdır peki ?
Maalesef.

Ben hem telefondan hemde bilgisayardan içerik tükettiğim için spotify tercih ediyorum. Mobilde kaldığım yerden anında pcde devam edebiliyorum. PC hoparlörden müzik dinlerken telefonla bilgisayarı spotify üstünden kontrol edebiliyorum. Birde Spotify arayüzüne alıştım artık.

Ben hem telefondan hemde bilgisayardan içerik tükettiğim için spotify tercih ediyorum. Mobilde kaldığım yerden anında pcde devam edebiliyorum. PC hoparlörden müzik dinlerken telefonla bilgisayarı spotify üstünden kontrol edebiliyorum. Birde Spotify arayüzüne alıştım artık.
Evet, maalesef ben de Deezer'da aynı özelliği bulamadım.

Bahse konu ses kalitesi ise Spotify karşılaştırmak bile hata.
Tabi standart kulaklıklar kullanıyorsanız arada fark anlamazsınız.
Deezer' ın en yüksek paketinde CD kalitesinde sesler dinleyebiliyorsun bunlarda 16 bit şarkılar oluyor arada bir kaçtane 24 bit şarkıya denk geldiğimde olmuştu bunlarda bitrare yüksek oluyor spotify de 320 kbps bitrare varken deezerda genel olarak 1200 kbps bitrare üzeri var.
aradaki farkı iyi bir kulaklıkla anlayabilirsiniz.
Bu arada deezer normal dinleyici için kötü gelebilir şöyle ki bu kadar yüksek veri bulunan müziklerde ayıklama işlemleri falan zor haliyle bazen noise veya dip ses vs. görebiliyorsun.
Spotify ile deezer farkını en çok tiz seslerde anlarsınız biraz iyi bir kulaklıkla daha önce dinlediğiniz şarkılarda hiç duymadığınız enstürmanları duyabilirsiniz.

Geri
Yukarı