Spyder IDE kullanırken OpenCV ekleyemiyorum

Anaconda ve bozuklukları. Bende de bu tip modül kuramama sorunları olmuştu. Ben Python 3.7.6 ile gelenini kurmuştum.
PyCharm ile eklemeye çalışın. Daha düzgün hata verecektir diye umuyorum.
Hocam şimdi Anaconda içerisinden "PyCharm Community" yazana tıkladım umarım istediğinizi gerçekleştirmişimdir. Aldığım hata aşağıda:

Ekran görüntüsü 2022-04-22 004659.png

File > Settings > Project: PROJE_ADI > Python Interpreter kısmında girin. Orada anaconda olan bir .exe'yi seçin. Sonra artı butonuna basıp aramaya "py-opencv" yazın.
Ben bu şekilde sorunsuz kullanabiliyorum. Ama benim conda Python 3.7 şeklinde yazıyor. Gerçekte 3.7.6. Çünkü (tam hatırlamıyorum, beki de OpenGL'dir) OpenCV sıkıntı çıkardı.

File > Settings > Project: PROJE_ADI > Python Interpreter kısmında girin. Orada anaconda olan bir .exe'yi seçin. Sonra artı butonuna basıp aramaya "py-opencv" yazın.
Ben bu şekilde sorunsuz kullanabiliyorum. Ama benim conda Python 3.7 şeklinde yazıyor. Gerçekte 3.7.6. Çünkü (tam hatırlamıyorum, beki de OpenGL'dir) OpenCV sıkıntı çıkardı.
Hocam tıkladım internetim de var ancak indirmiyor, simge dönüyor sadece. Anaconda üzerinden de buldum Envoriment kısmından py-opencv olarak aratınca çıktı ancak ikisi de yüklemiyor maalesef.
@Vavien. Hocam Anaconda'yı sildim ancak hala burada duruyor bunu kaldırmanın bir yolu var mıdır? Yoksa format atacağım artık, denetim masasından Python ile alakalı ne varsa sildim ama gitmedi bu hala...
@Vavien. Çözdüm hocam sorunu PyCharm'a geçtim artık şu anda projeyi bununla yapacağım.
@Vavien. Hocam şimdi tekrar bir anaconda denedim ve şöyle bir durumla karşılaştım:

Ekran görüntüsü 2022-04-23 192526.png

CMD'ye yazdım şey: conda install opencv bundan sonra böyle oldu sizce opencv mi kuruyor yoksa başka bir şey mi? :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı