Spyder IDE kullanırken OpenCV ekleyemiyorum

xbea

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba Anaconda dağıtımı indirdim içinde Spyder IDE kullanıyorum ancak OpenCV'ya da başka bir kütüphane ekleyemedim. Bu konularda çok yeniyim, yeni yeni bir yandan Python öğrenirken bir yandan projemle ilgili OpenCV öğrenmeye çalışıyorum. Bildiğim terimler fonksiyon, döngüler, şart blokları, değişkenler vb. biraz da çatapat İngilizcem anlamaya çalışıyorum. İlk defa bir fotoğraf yükleyerek çalıştırmayı deneyecektim ama çalıştıramadım yardımcı olur musunuz?

Ekran görüntüsü 2022-04-21 224325asdfa.png

@Vavien. hocam siz bu konularda bilgilisiniz, yardımcı olur musunuz?

Bence Spyder kullanmayı gerçekten bilen 3 kişi falan var dünyada. Ben onlardan biri değilim. Envoriment olaylarıdır. Zaten Anaconda ile kardeşliği çok güzel. Onunla beraber envoriment oluşturup ona ekleyin. Tabii nasıl yapılıyor derseniz bilmiyorum. Orta yukarıdaki Python simgesinden oluyordur diye umuyorum.

Bence Spyder kullanmayı gerçekten bilen 3 kişi falan var dünyada. Ben onlardan biri değilim. Envoriment olaylarıdır. Zaten Anaconda ile kardeşliği çok güzel. Onunla beraber envoriment oluşturup ona ekleyin. Tabii nasıl yapılıyor derseniz bilmiyorum. Orta yukarıdaki Python simgesinden oluyordur diye umuyorum.
Hocam cahilliğime verin ancak bilmediğim için sormak zorundayım: Envoriment nedir? Bir Anaconda üzerinden -Anaconda ile kardeşliği- derken anlamadım, dediğim gibi bu işlerde daha 1 haftalık filanım yani bilmiyorum terimleri, bu yüzden bana bunları açıklarsanız çok minnettar olurum.

PyCharm niye kullanmıyorsunuz?
Envoriment'ı bir çeşit ayrı Python yüklemesi gibi düşünebilirsiniz. Ayrıntısını ben de bilmiyorum ama Anaconda abimiz çok güzel bir şekilde ben farklıyım demek istiyor. Gerçi bazı işlemleri Windows'ta yapmanın en rahat (ki hiç de rahat değil ama diğer yöntemlere bakınca rahat işte) yolu Anaconda oluyor.

PyCharm niye kullanmıyorsunuz?
Envoriment'ı bir çeşit ayrı Python yüklemesi gibi düşünebilirsiniz. Ayrıntısını ben de bilmiyorum ama Anaconda abimiz çok güzel bir şekilde ben farklıyım demek istiyor. Gerçi bazı işlemleri Windows'ta yapmanın en rahat (ki hiç de rahat değil ama diğer yöntemlere bakınca rahat işte) yolu Anaconda oluyor.
Hocam aldığım eğitim Anaconda üzerinden eğitim verdiği için Anaconda kullanıyorum yoksa gerçekten hiç bilgim yok IDE ve dağıtımlar hakkında. Eğitmen de Sypder kullanınca bende onunla başladım. Bende araştırıyorum, şimdi CMD üzerine "pip install numpy" yazdığımda bana zaten kütüphanede olduğunu söyledi ama aynı şeyi cv2 üzerine uyguladığımda hala hata veriyor modül bulunamadı diye. Sanırsam önce bilgisayara sonra Sypder üzerine eklemem gerekecek...

CMD üzerinden yazıyorsunuz. Başlata anaconda prompt yazın. Onun içine yazın. Olmazsa pip yerine conda kullanmayı deneyin.
PyCharm içinde de conda kullanılabiliyor. Güzel kısmı Anaconda gibi iğrenç bir şey kullanmaktan kurtuluyor olmak.
Valla hocam dediğinizi yaptım ilkte pip yazınca hata verdi ama conda yazınca bir tepki aldım ekliyorum ikisini de bir bakarsanız çok sevinirim, tercüme edemedim...

Ekran görüntüsü 2022-04-21 235815.png

Ekran görüntüsü 2022-04-21 235803.png

Geri
Yukarı