SQL Check Box'a fonksiyon yazma

khalannz7

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Access'de hastalar tabloma "Dead" alanı ekledim ve veri türünü Evet/Hayır yaptım. Hastanın bilgilerini girerken "hastanın yattığı yer" kısmına morg ID'sini girince bu chech boxın otomatik işaretlenmesini istiyorum bu fonksiyonu nasıl yazabilirim?

After Update Event'ini dinlemeniz lazım.
Morg ID'sinin girildiği text box'a sağ tıklayıp özelliklere basın ardından olay sekmesini açın after update kutucuğu seçiliyken event procedure seçeneğine basın.
Kod düzenleyicisi açılması gerek.

Kod:
Private sub SeninTextBoxIsmin_AfterUpdate()

Me.Dead.Value = True
End Sub

Çalışması lazım. Microsoft Access olmadığı için deneyemedim tabii. Böyle bir mantıkta yapılabilir.

After Update Event'ini dinlemeniz lazım.
Morg ID'sinin girildiği text Box'a sağ tıklayıp özelliklere basın ardından olay sekmesini açın after Update kutucuğu seçiliyken Event procedure seçeneğine basın.
Kod düzenleyicisi açılması gerek.

Kod:
Private sub SeninTextBoxIsmin_AfterUpdate()

Me.Dead.Value = True.
End Sub.

Çalışması lazım. Microsoft Access olmadığı için deneyemedim tabii. Böyle bir mantıkta yapılabilir.

Morg ID'sini resimdeki location kısmına giriyorum ama sağ tıklayınca özellikler çıkmadı yanlış bir yere tıklıyorum sanırım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    10,9 KB · Görüntüleme: 9
Morg ID'sini resimdeki location kısmına giriyorum ama sağ tıklayınca özellikler çıkmadı yanlış bir yere tıklıyorum sanırım.

İstediğim location kısmına "3" değerini girdiğimde otomatik işaretlenmesi.

Aa hocam tabloymuş bu. Tabloda böyle otomatik işlemleri yapamıyoruz maalesef.

Tamamdır çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı