Çözüldü SQL Server Update Fonksiyonu Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Viennael

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: RTX 3050
İşlemci: Intel Core I7 11th
Fare: MSI Clutch GM41
Depolama: KINGSTON OM8PCP3512F-AI1
Cihaz: MSI Katana GF66 11UC
Merhaba, okul ödevim için bir personel maaşları takip platformu yapıyorum. Ancak personel verisini düzenleme formunda bir hata yaşıyorum. Ektekiler sorunu açıklayacaktır. Formda date tipinde bir veri varsa o personelin verisini güncelleyemiyorum, hata veriyor. Ancak eğer bir tarih yoksa o personelin verisini, mesela adını düzenleyebiliyorum. Bu hata ne demek oluyor ve çözümü nedir?

Ekran Görüntüsü (677).png

Ekran Görüntüsü (678).png

Ekran Görüntüsü (679).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aralık dışı hatası veriyor. Tarih biçimini kaydettiğiniz alanın tipini kontrol edin.
Hocam çözümü bilmiyorum ama ChatGPT böyle küçük projelerde bazen çok yardımcı olabiliyor. Bir de ona sorun isterseniz.

Aralık dışı hatası veriyor. Tarih biçimini kaydettiğiniz alanın tipini kontrol edin.
Sunucu tablosunda değer smalldatetime idi şu an date olarak değiştirdim ancak başka bir hata veriyor

1683633408559.png

Dönüştürme hatası veriyor şu an. Tür dönüştürme işlemlerinizi kontrol edin tarih alanı içinde.
Şu an tarihle alakalı bütün parametreleri kaldırdım. Güncelleme fonksiyonu çalışıyor ancak tarih neden böyle yaptı anlamadım. Tür dönüştürmeyle alakalı bir şey yapmamıştım aslında pek uzman değilim :(

Tarih alanı için sonradan ekstra bir işlem yapmayacaksanız eğer veri tabanı sütun tipine text yapabilirsiniz. Sorunu çözebilir bu işlem.
1683634979073.png

Hocanın ders kaydını izliyorum, bu kısma bakmamıştım. Burada hoca maaş verisini güncelleme formunu yapıyor. Benim sorun yaşadığım formla hemen hemen aynı. Sorun yaşamamanız için bu şekilde tiplerini yazın diyor. Bunu deneyeceğim şu an işe yararsa yazarım.

Tarih alanı için sonradan ekstra bir işlem yapmayacaksanız eğer veri tabanı sütun tipine text yapabilirsiniz. Sorunu çözebilir bu işlem.
Yaşasın be! Evet, veri tipini yazmak gerekiyormuş. Yardımlarınız için çok teşekkürler!

Son düzenleme:
Dediğim gibi, çözüm sorunun içinde yazıyor. Çözülmesine sevindim :)

Yazıyor ancak yeni yeni SQL öğrenen Furkan veri tipini nerede dönüştüreceğini bilmiyor ki 😁 😁 Mutlu günler dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı