SS Rival 3 mü Razer Viper mini mi?

Furkan or DIOGEN

Centipat
Öncelikle herkese iyi akşamlar. Ben SteelSeries Rival 3 almayı düşünüyordum ilk başta QCK mousepadle. Sonra aklım biraz Razer Viper Mini'ye kaydı. Bu konu hakında gerçekten bilgili arkadaşlar hangisini almamı öneriyorsunuz? Belirtirseniz sevinirim. (Kara cuma indirimlerine girerse eğer o zaman almayı düşünüyorum.)

Razer ürünleri biraz dandik geliyor şahsi görüşüm elimde BlackWidow 2016 var ve Full plastik. Önceden Razer DeathAdder kullanmıştım 1 yıl olmadan bozuldu ardından SteelSeries mouse klavye kulaklık aldım ve sorunsuz kullandım şu an fareyi hala kullanıyorum. Bendeki mouse Rival 300 benzer model sanırsam öneririm.

Razer ürünleri biraz dandik geliyor şahsi görüşüm elimde BlackWidow 2016 var ve Full plastik. Önceden Razer DeathAdder kullanmıştım 1 yıl olmadan bozuldu ardından SteelSeries mouse klavye kulaklık aldım ve sorunsuz kullandım şu an fareyi hala kullanıyorum. Bendeki mouse Rival 300 benzer model sanırsam öneririm.

Razer DeathAdder Chroma var 3-4 senedir kullanıyorum.

Ergonomi açısından Tasarım ve Dayanıklılık anlamında Razer daha önde. Bu mouselar oyuncu mouseları dostum. Sensöre önem verilir. İnternette gezineceksen bu segmentte işin ne ki ?
Ergonomi açısından neye göre daha iyi? Ergonomisi sana göre iyidir bana göre kötüdür :) Tasarımı da önemlidir ayrıca. Dayanıklılık kısmında Razer daha iyi demişsiniz bunun bir kanıtı var mı?

Ergonomi açısından neye göre daha iyi? Ergonomisi sana göre iyidir bana göre kötüdür :) Tasarımı da önemlidir ayrıca. Dayanıklılık kısmında Razer daha iyi demişsiniz bunun bir kanıtı var mı?
Razerin skatezleri daha iyi. Rival 3 daha ağır. Razerin sensörü açık ara daha iyi. Bunlar Rival 3 ü elemeye yeterli sebepler. Gündelik sitelerde gezinmek için mouse alınıcaksa bu kadar paralar vermeye gerek yok zaten. 🙂

Dostum sanırım anlatamıyorum.

Skatezler bir tık daha iyi, doğru evet.

Rival 3'ün ağır olması bir eksi değil, zaten genel olarak hafif bir mouse.

Sensör daha iyi, doğru fakat ne kadar daha iyi? Aralarında çok az fark varken sanki dağlar kadar fark varmış gibi anlatıyorsun.

Bu yorumu yaptığımda fiyatlar aynı gibiydi, Razer daha pahalıydı sanırım ve ben ergonomisi ve görünüşünü daha çok beğendiğim için SS önermiştim. Her şeye matematiksel yaklaşmak doğru değil.

Ayrıca gündelik gezinme ile bağlantısı nedir anlamadım, sensörü daha kötü diye gündelik kullanım faresi mi oldu Rival 3? Ben ilk mesajımda ne Razer'ın sensörü kötü, ne de skatezleri Rival 3'e göre kötü dedim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı