SSD alınır mı?

MFO10

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. ASUS K555UB Laptop'um var. 4 yıl önce almıştım ve çok şükür şimdiye kadar geldi. SSD alıp almamak konusunda arada kaldım doğrusu ve sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.

Bilgisayarımın linki:

1-Çoğunlukla FPS oyunlarından ziyade Football Manager, Europa Universalis IV gibi oyunlar oynuyorum. SSD olursa bu oyunların yüklenme süresi azalacağını düşündüm. Belirgin bir fark yaratır mı?

2-Laptop'u 4 sene önce aldım ve büyük ihtimalle 2-3 sene daha kullanmayı planlıyorum. Bu süre için bu olaya girişmeli miyim yoksa gereksiz mi olur?

3-Diyelim ki 3 sene daha bilgisyarı kullandım ve sonra yeni bilgisayara geçiş yaptım. Bundaki SSD'yi çıkararak herhangi bir Laptop'a takabilir miyim? (2-3 sene sonra kardeşime laptop alma ihtimalimiz var.)

4-Bilgisayarımın SSD yuvası var mı? Rahatlıkla, içini açmadan takmam mümkün mü?

5-Kesinlikle al, farkını hissedersin, işine yarar derseniz de kaliteli bir adet önerebilir misiniz? 200-250₺ civarı iyidir sanırım.

Benim de 4 yıllık ASUS laptopum var, içerisinde 1 TB 5400 RPM HDD vardı. O kadar yavaşlamıştı ki haftalık format atıyordum. SSD aldım ve mükemmel bir şekilde rahatladım. Mükemmel bir deneyim SSD.

Arkadaşlar merhaba. ASUS K555UB Laptop'um var. 4 yıl önce almıştım ve çok şükür şimdiye kadar geldi. SSD alıp almamak konusunda arada kaldım doğrusu ve sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.

Bilgisayarımın linki:

1-Çoğunlukla FPS oyunlarından ziyade Football Manager, Europa Universalis IV gibi oyunlar oynuyorum. SSD olursa bu oyunların yüklenme süresi azalacağını düşündüm. Belirgin bir fark yaratır mı?

2-Laptop'u 4 sene önce aldım ve büyük ihtimalle 2-3 sene daha kullanmayı planlıyorum. Bu süre için bu olaya girişmeli miyim yoksa gereksiz mi olur?

3-Diyelim ki 3 sene daha bilgisyarı kullandım ve sonra yeni bilgisayara geçiş yaptım. Bundaki SSD'yi çıkararak herhangi bir Laptop'a takabilir miyim? (2-3 sene sonra kardeşime laptop alma ihtimalimiz var.)

4-Bilgisayarımın SSD yuvası var mı? Rahatlıkla, içini açmadan takmam mümkün mü?

5-Kesinlikle al, farkını hissedersin, işine yarar derseniz de kaliteli bir adet önerebilir misiniz? 200-250₺ civarı iyidir sanırım.
Hocam içini açın M.2 Yuvası var mı yok mu bilelim. Büyük ihtimalle M.2 girişi vardır ve SATA M.2 destekler. SSD olarak ise Kingston A400 M.2 SATA 120 GB öneriyorum. Windows'u bu SSD'ye kurarsanız bariz bir hız farkı olacaktır. Kingston A400 SSDNow 120GB 500MB-350MB/s M.2 Sata SSD Fiyatı Kapasitesi düşük geldiyse aynı modelin 240 GB olan sürümü de var lakin 318 TL. M.2 yuvasının resimde ki gibi olması gerekiyor. Resimdeki ile aynı konumda olmak zorunda değil içini açın bakın böyle bir slot görürseniz resmini atın bize hocam. Eğer M.2 girişi yoksa CD-Rom'u çıkartıp yerine bir aparat takarak normal SSD'de takabilirsiniz. Asus K555, K555U, K555L ikinci harddisk takma kızak ssd hdd dvd c Fiyatları ve Özellikleri

Dosya Ekleri

• P_20200915_105045_vHDR_Auto.jpg
    P_20200915_105045_vHDR_Auto.jpg
    86,9 KB · Görüntüleme: 51
SSD almalısın, HDD devri biteli yıllar oldu. İşkenceden başka bir şey değil.

1-Belirgin bir fark yaratır, evet.

2-Gereksiz olmaz, 2-3 sene uzun bir süre.

3-Evet, takabilirsin.

4-Evet, var. Yanlış görmüyorsam CD-ROM da mevcut. Burayı da kullanabilirsin SSD için. Bir aparat alman lazım, bu şekilde kullanabilirsin.

5- Önerelim;

Geri
Yukarı