SSD yanına SSD alınır mı?

schwind

Centipat
Daha fazla  
Merhaba herkese iyi karantinalar dilerim :) bilgisayar donanımları konusunda fazla bir bilgim olmadığı için sizden fikir almak istedim. GameGaraj'dan toplama bir bilgisayar aldım. İçerisinde 500 GB NVMe SSD mevcut. RDR2, GTA 5 gibi birkaç oyun yükledim ve SSD’nin dolmak üzere olduğunu fark ettim. Bunun üzerine birkaç araştırma yaptım ama bir karara varamadım. 500 GB SSD yanına 2 TB HDD almak mı mantıklı yoksa kendimi biraz sıkarak 1 TB SSD alınır mı? Sanırım SSD ilerleyen süreçlerde çabuk ömrünü tüketebiliyor ancak daha yeni bir teknoloji ve daha hızlı olması düşündürücü. Artı ve eksi yönlerinden performansa nasıl bir etkisi olur? Masrafa değer mi? Yorumlarınızla beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Şu an aynı sorunu yaşayan birisi olarak söylüyorum. Ben hem SSD hem de HDD kullanmayı düşünüyorum. Yaptığım araştırmalara göre daha sağlıklı sonuçlar alınabiliniyor.

Bana kalırsa 500 GB SSD ortalama bir PC için yeterli. Oraya yükleme ekranları uzun süren oyunlar yükleyebilirsiniz. ( Genelde RPG oyunlarının yükleme ekranları uzun sürer.) Geri kalan şeyler depolamak içindir. Sadece depolama için HDD daha iyi ve daha uzun ömürlüdür. Bence 2 TB HDD alman daha sağlıklı olur.

Geri
Yukarı