SSD Alınmalı mı?

swallowedcoal

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım son zamanlarda aşırı yavaşlamaya başladı. Bu akşam sıfırlayacağım sonra SSD alacağım, bir arkadaşım önerdi eğer SSD alırsan hızlanır diye bu doğru mu? Spotify açılmıyor, Windows ekranı gelene kadar can çekişiyorum çok bekletiyor. Ayrıca oyunlarda FPS artışı olur mu SSD alırsam? Hangi SSD'den almam gerek sizce? 120 GB yeterli olur gibi. James Donkey önerdi bir arkadaşım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım son zamanlarda aşırı yavaşlamaya başladı. Bu akşam sıfırlayacağım sonra SSD alacağım, bir arkadaşım önerdi eğer SSD alırsan hızlanır diye bu doğru mu? Spotify açılmıyor, Windows ekranı gelene kadar can çekişiyorum çok bekletiyor. Ayrıca oyunlarda FPS artışı olur mu SSD alırsam? Hangi SSD'den almam gerek sizce? 120 GB yeterli olur gibi. James Donkey önerdi bir arkadaşım.

Eğer bütçen varsa. NVMe 2.o al. Mekanik HDD'yi sök. Ben artık HDD kullanmıyorum. NVMe2.o ile yola devam. Teknoloji bunu gerektiriyor. Bu arada cidden hızlı.

James Donkey 1TB 1 yılı aşkın süredir elimde ve aldığımdan beri çok memnunum ve herhangi bir sorun oluşmadı ama bütçeniz iyiyse Samsung SSD'lere yönelmenizi öneririm. Önerim 970 Evo Plus 256 GB almanızdır.

120 ile kararımı verdim fakat nasıl takacağımı bilmiyorum, takmak için HDD çıkarmam gerekli mi? Çıkarırsam bilgisayarımdaki dosyalar silinir mi D: Diskinde ki?

Hocam HDD verilerini SSD'ye taşıyıp silebilirsiniz. İsterseniz Patriot'un 120 GB SSD'sini de alabilirsiniz. Kasada 2.5" yuvası varsa takabilirsiniz, yoksa dönüştürücü alabilirsiniz.

JD alınmaz öneren arkadaşınız verilerini eşeğe emanet ediyor. 😀
WD Blue, Patriot, Samsung, Crucial BX500 (alınabilir çok iyi değil)

Geri
Yukarı