SSD alırken neye dikkat edilmeli?

Benim anakartım da desteklemiyor, 200 liraya dönüştürücü aldım. Anakartın X1 slotuna taktım yanına da M.2 SSD aldım şu an 1000/1000 hızla kullanabiliyorum. Anakartın PCI-e 3.0 ise SATA yerine tavsiye ederim. Bu şekilde yapacaksan soru sorabilirsin "dönüştürücü olarak hangi ürünü almalıyım" gibi. Yardımcı olmaya çalışırım. Hatta bu videoya bakabilirsin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam evet böyle bir şey zamanında çıkmıştı karşıma ama mesela 2000 okuma hızı olan M.2 SSD dönüştürücü ile bayağı düşüyordu hızı diye hatırlıyorum ama.

Hocam evet böyle bir şey zamanında çıkmıştı karşıma ama mesela 2000 okuma hızı olan M.2 SSD dönüştürücü ile bayağı düşüyordu hızı diye hatırlıyorum ama.
Anakartın bahsettiğim gibi Pcie 3.0 ise 1000 yazma 1000 okuma alabiliyorsun işte. SATA'dan iki kat hızlı ve yine yaklaşık aynı parayı ödeyeceksin. Hadi diyelim ki anakartın Pcie 2.0 bu sefer de SATA ile aynı hızı alacaksın. SATA almaktan daha avantajlı her türlü. Aynı fiyat, aynı veya daha yüksek hız. Anakartının modeli ne?

Anakartın bahsettiğim gibi PCI-e 3.0 ise 1000 yazma 1000 okuma alabiliyorsun işte. SATA'dan iki kat hızlı ve yine yaklaşık aynı parayı ödeyeceksin. Hadi diyelim ki anakartın PCI-e 2.0 bu sefer de SATA ile aynı hızı alacaksın. SATA almaktan daha avantajlı her türlü. Aynı fiyat, aynı veya daha yüksek hız. Anakartının modeli ne?

Anakart ASUS H81 M-K hocam eğer 1000 yazma 1000 okuma oluyor her türlü daha iyi benim anakart destekliyor mu pek anlamıyorum.

Anakart ASUS H81 M-K hocam eğer 1000 yazma 1000 okuma oluyor her türlü daha iyi benim anakart destekliyor mu pek anlamıyorum.
Pcie 2.0 anakartınız. 500/500 hız alabilirsiniz maks. Uğraşmam diyorsanız SATA alabilirsiniz ama M2 alırsanız da ileride anakart vb. değişir veya sistem alırsanız avantajınıza olur.

PCI-e 2.0 anakartınız. 500/500 hız alabilirsiniz maksimum uğraşmam diyorsanız SATA alabilirsiniz ama M.2 alırsanız da ileride anakart vb. değişir veya sistem alırsanız avantajınıza olur.

Hocam direk SSD alayım ya o zaman ileride parça değişmek yerine direk sistem değiştirmeyi düşünüyorum hani 1 yıl falan kurtarsın yeter.

Hocam sizin bildiğiniz bir marka var mı çok anlamadım bu yazdıklarınızdan 😅
Rica ederim. Var da... ben pahalıcıyım. En son Kingston SEDC600M 960 GB, ondan önce de Samsung PM893 7680 GB almıştım. Micron bulsam onu alacağım.
Neyse... boş verin beni.
WD'nin Green serisi ile HikVision (HikSemi) markalarını fiyat analiz sitelerinde (işte akajçe, cimri vs.) araştırın. Ama bilin ki, o düşük fiyatın bedeli var. Ha sizin ihtiyacınıza takoz olmayacaksa o bedeller, niye fazla para veresiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı