M2 SSD Alırken Neye Dikkat Edilmeli?

venomakasa

Kilopat
Daha fazla  
Mevcut masaüstü sistemime M2 SSD almak istiyorum ve alırken nelere dikkat etmem gerekecek? Kendi sistemimde uyumlu mu, değil mi? Donanımsal bir sorun var mı ya da alacak olacağım SSD'de ne olmalı neye uyumlu olmalı? ( Anakartta M2 SSD yuvası mevcut.)

Birde bu terimlerin anlamı nedir açıklarsanız sevinirim, satın alacağım sitenin filtreleme bölümünde bulunuyor.

==> M.2.SSD

==> PCI Express SSD

==> SSD Sata

==> SATA 3

==> SATA

==> Sata 2

==> mSATA

==> M.2 PCIe (NVMe)

Son düzenleyen: Moderatör:
Mevcut masaüstü sistemime M2 SSD almak istiyorum ve alırken nelere dikkat etmem gerekecek? Kendi sistemimde uyumlu mu, değil mi? Donanımsal bir sorun var mı ya da alacak olacağım SSD'de ne olmalı neye uyumlu olmalı? ( Anakartta M2 SSD yuvası mevcut.)

Birde bu terimlerin anlamı nedir açıklarsanız sevinirim, satın alacağım sitenin filtreleme bölümünde bulunuyor.

==> M.2.SSD

==> PCI Express SSD

==> SSD Sata

==> SATA 3

==> SATA

==> Sata 2

==> mSATA

==> M.2 PCIe (NVMe)
Terimlerin hepsi anakartta bulunan giriş tipleri. Mesela SATA3 SSD alırsan SATA 3 bağlantısına takarsın M.2.SSD alırsan o yuvaya.

NVMe desteklemiyor sadece M2 portu var görebildiğim kadarıyla. Şahsen bu markayı bu modeli bu paraya kaçırmasanız daha iyi sanki diye düşünüyorum:

Giderek ucuzluyorlar evet ama M2 olması aman aman bir şey katmayacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sırf M2 diye o kadar paralar vermeyin bence.

NVMe desteklemiyor sadece M2 portu var görebildiğim kadarıyla. Şahsen bu markayı bu modeli bu paraya kaçırmasanız daha iyi sanki diye düşünüyorum:

Giderek ucuzluyorlar evet ama M2 olması aman aman bir şey katmayacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sırf M2 diye o kadar paralar vermeyin bence.

NVMe saten m2 demek değilmi "NVMe " anlamı nedir. Birde m2 ssd ler performansı hayli göz önünde. Sata düşünmüyorum

Performansı hayli göz önünde falan değil, oyun için alıyorsanız boşuna fazladan para vereceksiniz.
Render için alıyorsanız hız farkını hissedersiniz.

Oyun ve günlük işler için NVMe SSD olsun diye çok bütçe ayırmaya gerek yok bence. Sata SSD de işinizi görür. Ama bazen güzel indirimler oluyor, çok az fiyat farklarına Sata yerine NVMe SSD almak tercih edilebilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı