SSD almaya değer mi?

kenan0160

Centipat
Daha fazla  
HDD Acer laptopum var Google açıyorum 15 saniye bekletiyor hoş geldiniz ekranında bekletiyor 20 saniye 200 TL bütçem var SSD alsam internetten değil telefoncu bilgisayar tamirci vb çok fark olur mu laptopta ve oyunlarda FPS artışı olur mu acaba? Veya şu marka al dediğiniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS artışı olmaz ama verdiğiniz paranın kuruşuna kadar değer. Bence almalısınız.

HDD Acer laptopum var Google açıyorum 15 saniye bekletiyor hoş geldiniz ekranında bekletiyor 20 saniye 200 TL bütçem var SSD alsam internetten değil telefoncu bilgisayar tamirci vb çok fark olur mu laptopta ve oyunlarda FPS artışı olur mu acaba? Veya şu marka al dediğiniz var mı?

Bence almalısın. İmzamdaki SSD listesine göz atabilirsin en kaliteli ve en ucuz SSD önermeye çalıştım alınmayacak SSD listesine de bakmanı tavsiye ederim.

FPS'e genel olarak bir etkisi olacağını sanmam. Ama hız farkı yaşarsınız. Ses farkı da olur. HDD'nin içinde dakikada 7200 tur atan bir disk var. O yüzden gürültülü çalışıyor biraz. Ama SSD'de hareketli parça yok. O yüzden tamamen sessizdir. Almanızı öneririm. 200 TL'ye pek iyi bir şey alabilir misiniz bilmiyorum maalesef.

Tabii ki değer. Bu devirde SSD bilgisayarın temel ihtiyacı, HDD ile işletim sistemi kullanmak çile çekmek resmen.
SSD slotu yoksa HDD sürücüsünü sökmeniz gerekiyor. Ekstra para :D
Gerekmiyor, hem de sürücü ne alaka? SATA portundan HDD'yi çıkartıp SSD'yi takar, zor bir işlem değil.

120 GB'lık SSD alsan bile fark yaratır. Ayrıca FPS'e direkt katkısı olmaz, dolaylı olur. %1, %0,1 FPS artar yani FPS dropları varsa yok olur.

Oyunlarda maksimum oyununa göre değişmekle beraber olup maksimum 10FPS fark olur. İnternetten alman daha ucuz bir yol olur tavsiyem o yönde.

FPS artmaz ama depolama biriminden kaynaklı takılmalar düzelir. Ayrıca cihazınız eski ve SATA 3 desteği yoksa SSD'den tam verim alamayabilirsiniz fakat yine de HDD ile arasında bariz hız farklılıkları olacaktır. Samsung'un EVO modellerine göz atmanızı öneririm.

Telefonculardan falan alacaksan önceden bir model belirleyip onu aramanda fayda var. Çünkü bu tür yerlerde satıcıyla direkt muhatap olduğun için ısrarla sana kendi istediği ürünü satmak isteyebilir. Belki de sen diyeceksin ki "abi bu modeller kronik sorunlu değil mi?", o da diyecek ki "sıkıntı yok kardeşim ben bundan bilmem kaç tane sattım." özetle ne istediğini bilerek gitmen gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı