Taşınabilir SSD almaya değer mi?

Amaç depolama ve yedek almak ise. Yani SSD'nin hız farkını hissetmeyeceğiniz bir kullanım ise HDD almak daha mantıklı. Yok ben içerisinden sanal makine, dual boot yaparım. 4K RAW çekimlerimi bir bilgisayardan diğerine taşırım diyorsanız bu sefer de SSD almak daha mantıklı olur.

Haklısın ama abartmamak lazım. 3 yıldır kullandığım taşınabilir HDD var. Düştü kalktı içerisinde tek bir bad sector yok. Tamamen şans işi. Güvenilir bir markadan iyi bir model alırsan işini gayet yeterli seviyede görür. 500GB SSD ye 650tl verecekken HDD kısmında bu boyutu 2-3TB'a kadar çıkarabilirsin.
Maalesef taşınabilir HDD fiyatları uçmuş. 2 TB taşınabilir HDD, 500 GB taşınabilir SSD kadar pahalı. Hatta yer yer daha pahalı. 3 TB zaten hayal.
Amaç depolama ve yedek almak ise. Yani SSD'nin hız farkını hissetmeyeceğiniz bir kullanım ise HDD almak daha mantıklı. Yok ben içerisinden sanal makine, dual boot yaparım. 4K RAW çekimlerimi bir bilgisayardan diğerine taşırım diyorsanız bu sefer de SSD almak daha mantıklı olur.
Peki o zaman taşınabilir SSD'ye Linux dağıtımı kurabilir miyim?

Nedense birçok konunuz da örneğin x eşyasını almak istiyorsunuz fakat ''X mi almalıyım Z mi?'' şeklinde konu açıyorsunuz ve birisi Z dediğinde tartışma çıkarmak istiyorsunuz. HDD alın.

3 TB zaten hayal.
hqdefault.jpg

Kurabilirsiniz. Hatta SSD takılı değilken Windows takılı olduğu zaman Linux boot edilebilir. (Boot önceliğini ayarlayarak.)
O zaman taşınabilir SSD alacağım :). Cevaplarınız için teşekkürler.
Eki Görüntüle 689354
Ben Vatan'dan bakmıştım. Hepsiburada'da harici satıcılar da var ve dolandırıcı olabiliyor diye bakmadım.

Bu konuyu hiç açmasaydın keşke. Boşuna bizi uğraştırdın. Kafanda zaten "Ben SSD alıcam" diye kendini şartlamışsın.
Açmadan da olmuyor işte :). Sadece fikir de edinmek istediğim için açıyorum. Neyse, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı