Çözüldü SSD Değişiminde Windows 10 Lisansı Gider mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dedecim

Centipat
Selamlar yakında SSD değişimi yapmayı düşünüyorum. 128 GB'lık SSD'den 512'liğe geçiş yapacağım. Bilgisayarımda Windows 10'u key ile yüklemiştim SSD değişimi sırasında bu keyin geçerliliği bitecek mi? Bir yer de SSD ile alakası olmadığını ve key ile anakartın eşleştiğini okumuştum ama emin değilim. Ayrıca herhangi bir partition işlemi yapmam gerekiyor mu kurulumdan önce? Windows'u yükledikten sonra Linux ile Dual Boot yapmak istiyorum Linux'u kurarken bölümlere ayırmak yeterlidir diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba. SSD değiştirseniz bile önceki lisansınızı kullanabilirsiniz. Büyük ihtimal dijital lisans olarak otomatik etkinleşir, etkinleşmezse bile gene key ile etkinleştirebilirsiniz. Windows kurulumundan önce herhangi bir işlem gerekmiyor. Önceki SSD takılı kalacaksa onu biçimlendirirsiniz, yeni işletim sistemini de aldığınız SSD'ye kurarsınız.
Merhaba. SSD değiştirseniz bile önceki lisansınızı kullanabilirsiniz. Büyük ihtimal dijital lisans olarak otomatik etkinleşir, etkinleşmezse bile gene key ile etkinleştirebilirsiniz. Windows kurulumundan önce herhangi bir işlem gerekmiyor. Önceki SSD takılı kalacaksa onu biçimlendirirsiniz, yeni işletim sistemini de aldığınız SSD'ye kurarsınız.

Çözüm
Ben HDD'de kurulu olan sistemimi SSD'ye yansımasını almıştım. İşletim sistemini SSD'ye taşımıştım yani. Hiçbir sorun yaşamadım. Aynı şekilde kullanabiliyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı