SSD düşük performans sorunu

gLassef

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
SanDisk marka 240 GB SSD taktım ASUS K556UQXK model notebooka harddisk yerine taktım, harddiski de kızak ile DVD yerine taktım. SSD'ye W10 kurdum, her şey güzel, sistem hızlandı lakin vaat edilen okuma yazma hızlarını göremiyorum. Dosya aktarımında vs Max 100 MB/sn oluyor. Eksik yaptığım bilmediğim herhangi bir optimizasyon olayı mı var acaba? BIOS'tan AHCI'nin açık olduğuna da baktım. Yeteri kadar performans da alamıyorum. 8 GB RAM var acaba 12 GB'a yükseltsem performans artışı yaşar mıyım? Ve yeri gelmişken de gerçekten öğrenmek istediğim soru; notebookumda boş 1 tane RAM slotu var, 8 GB takılı olan da anakarta gömülü sanırım. Notebookumun Max RAM kapasitesi nedir, yani ben mesela tek 1 tane 8'in üstüne 1 tane de 16 takabilir miyim? Yapmak istediğim 4 GB takmak şimdilik. Neler yapmam gerektiğini söylerseniz sevinirim. Sistem ile ilgili birkaç resim paylaşacağım aşağıya.

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7,1 KB · Görüntüleme: 49
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7,1 KB · Görüntüleme: 40
  • g.PNG
    g.PNG
    5,3 KB · Görüntüleme: 39

Yazma hızı düşük okuma hızı normal gibi geldi. Tarama yaparken arkaplan uygulamarını kapatınız sadece Crystal disk mark açık kalsın öyle deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı