SSD fazla yer kaplıyor

EmreLds

Kilopat
Makaleler
5
Arkadaşlar Kingston A400 240 GB SSD kullanıyorum. Uygulamalardan baktığımda toplam 60 GB'lik uygulamalarım var ve araştırdığımda Windows 11 20 GB yer kapladığını gördüm ama benim diskim full dolu.

1698147632803.png

Virüs taraması yaptım temiz çıktı önceden Windows 10 kullanıyordum onun bir etkisi olabilir mi?

Arkadaşlar Kingston A400 240 GB SSD kullanıyorum. Uygulamalardan baktığımda toplam 60 GB'lik uygulamalarım var ve araştırdığımda Windows 11 20 GB yer kapladığını gördüm ama benim diskim Full dolu.

Eki Görüntüle 1988244

Virüs taraması yaptım temiz çıktı önceden Windows 10 kullanıyordum onun bir etkisi olabilir mi?

Belgeler klasörüne bak orada bir şeyler unutmuş olabilirsin. Windows 10'dan 11'e yükseltme yaptıysan Windows 10 dosyaları hala duruyordur C klasöründe onu da temizlemelisin.

Belgeler klasörüne bak orada bir şeyler unutmuş olabilirsin. Windows 10'dan 11'e yükseltme yaptıysan Windows 10 dosyaları hala duruyordur C klasöründe onu da temizlemelisin.
Ya ben onu sildim diye hatırlıyorum ama nasıl kontrol edeceğim?

Arama kısmına "Depolama ayarları" yazıp tüm kategorileri listeleyip kontrol eder misiniz?
1698159923851.png

Ya benim 136 GB edecek bir uygulamam yok ki ona rağmen toplayınca bu kadar yer kaplamaması lazım.

Ya ben onu sildim diye hatırlıyorum ama nasıl kontrol edeceğim?

Eki Görüntüle 1988474
Ya benim 136 GB edecek bir uygulamam yok ki ona rağmen toplayınca bu kadar yer kaplamaması lazım.

Geçici dosyaların hepsini sil 22 GB göründüğü gibi Windows 10 orada duruyor. Sağ tarafta ki oka tıkla yüklü uygulamaların hepsini gösterir hangisi ne kadar yer tutuyor onları da görebilirsin.

Geçici dosyaların hepsini sil 22 GB göründüğü gibi Windows 10 orada duruyor. Sağ tarafta ki oka tıkla yüklü uygulamaların hepsini gösterir hangisi ne kadar yer tutuyor onları da görebilirsin.
1698160154172.png

Ya bunlar var ben mi yanlış görüyorum bunun altındakiler hep 50-100 MB şeyler bunların toplamı 136 GB yapmamalı. Geçici dosyaları sildim şimdi.

Eki Görüntüle 1988481
Ya bunlar var ben mi yanlış görüyorum bunun altındakiler hep 50-100 MB şeyler bunların toplamı 136 GB yapmamalı. Geçici dosyaları sildim şimdi.
Bunların toplamı o kadar yapmıyor evet ama C:\Users\user\AppData içerisinde de aynı programların dataları mevcut, onlar da baya bir yer kaplıyor ek olarak.

Örneğin Chrome;

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    81,2 KB · Görüntüleme: 5

Yeni konular

Geri
Yukarı