SSD Fiyatlarında %10-15 Düşüş Bekleniyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
SSD Fiyatları %10-15 Civarında Düşebilir

2020 yılının ilk çeyreği ve 2021 başları dahil olmak üzere bellek pazarında fiyatların düşüş göstereceği öngörülüyor. SSD fiyatlarındaki düşüş %15 seviyesinde beklenirken, RAM fiyatlarında ise %10 beklentisi mevcut. Geçtiğimiz aylarda SSD ve RAM fiyatlarının yıl boyunca düşüş gösterebileceğini yazmıştık. Üstelik bu düşüşün 2021 yılında da devam etmesi muhtemel. TrendForce ise bu konuyla ilgili güncel bir […]

Devamı: SSD Fiyatlarında %10-15 Düşüş Bekleniyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Gelen zamlardan sonra az. SSD'lerde %50 indirim yapılmalı. 10 Sene öncesinde mi yaşıyoruz da HDD'lere göre SSD'ler pahalı. En azından en kötü hiç bir şey yapmayacaklarsa bari SATA SSD'ler HDD fiyatına satılsın. Samsung SATA SSD ile NVMe arasında hatırı sayılır fiyat farkı görebilen var mı? Samsung markasının mesela SATA 550MB/S, M.2 3500 MB/S ama SATA SSD, M2'den o kadar da ucuz değil neden?
Niye bilindik markaların 2 TB üstü NVMe SSD'si yok? Niye Samsung'un 4 TB NVMe'si yok? 16 TB HDD satılır da 16 TB SATA ve NVMe niye satılmaz?

RAM'de %10 indirim DDR4 RAM parekende fiyatlarına kıyasla DDR5 RAM'lerin parekende fiyatlarında mı geçerli olacak? :D

Yaomayın ya. Daha yeni SSD ve RAM sipariş ettim sistem toplamak için. Üzdü bu haber. :(
Yurdum satıcıları haberi kesin maliyetlere %30 zam diye okumuşlardır. Şu anda bu donanımlara sahip olanların üzülmesine gerek yok o sebepten :D

Bilgisayarımı SSD ve 16 GB bellek ile güçlendirmeyi uzun süredir düşünüyordum fakat fiyatlardan dolayı biraz karamsardım. Böyle bir haber beni mutlu etti, umarım ülkemizde de fiyatlara yansır bu indirim.

Geri
Yukarı