SSD gerekli mi?

Eğer büyük haritalı oyunlar oynuyorsanız (Arma 3, PUBG. ) FPS değeriniz iyi olsa bile anlık takılmalar yaşarsınız ben yaşadığım için biliyorum bence SSD sisteme büyük artı katar evet.

Son düzenleyen: Moderatör:
gerekli değil. olmadan sistem çok yavaş oluyor gibi birşey de yok. 1 yıldır ssdsiz sistem kullanıyorum, ssdli sistem de kullandım, ssdli sistem tabii ki daha hızlı tepki veriyor ama olmassa olmaz değil, 1 yıllık hddli DDR4 sistemim ortalama 20snde açılıyor, hiç yavaş hissettirmiyor.ssdnin oyunlarda da tek yapacağı loading sürelerini kısaltmak. zaten rekabetçi oyunlarda herkes girmeden oyun başlamayacağından bunun da bir anlamı yok. ekran kartı, ram, işlemciden kısmadan alınıyorsa güzel ama yoksa para israfı.

Günümüzde artık SSD kullanmak şart oldu. Şirkette Photoshop çalışmak için laptop aldılar, SSD yok diye ayrıyetten sipariş verdirttim. SSD olmayan bilgisayarı kullanınca strese giriyorum kasılmalardan.

Bütçe müsaitse SSD güzel olur. Ben okuma ve yazma hızı düşük olan diskimi, yeni nesil bir HDD ile değiştirdim. Şimdi daha iyi ve baya bir süre idare ederim diye düşünüyorum. Ama eski nesil bir disk kullanıyorsanız mutlaka değiştirin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı