SSD gerekli mi?

mertutux

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba, 1660 Ti ekran kartımı garantiye verdim. Gelince bilgisayara 8 GB RAM ve SSD takviyesi düşünüyorum. Fakat SSD gerekli mi bilmiyorum. 240 GB alacağım ve Windows’u oraya tekrar kurmam gerek sanırım. Mouse’um Razer Mamba'te onunda yandaki yerlerde hafif soyulma olmuş. Çalışıyor fakat ileride sıkıntı çıkarabilir. Sizce SSD alınır mı?

Hocam bana sorarsanız HDD deviri bitti. Artık SSD vakti. Kesinlikle alınması lazım. HDD hızları artık çekilmiyor. İşkence haline geliyor bir süre sonra.

Alınır. Harddisk bu saatten sonra hamallıktır. Bilgisayarının performansını yarı yarıya düşürüyor.

Eğer hız istiyorsanız SSD gerekli. Yoksa HDD üzerinden de devam edersin ancak hız ne kadar yavaş ise o kadar kanser olursun.

SSD biraz lüks işi ama bu sizin vereceğiniz bir karar. Bana kalırsa kesinlikle almalısın 240 GB işini görücektir. Programların açılış hızından tut oyunlardaki sahne geçişlerine kadar ve Windows'un açılıp ve kapanış hızına kadar her şeyi minimum süreye indiriyor. Temiz bir format ile sistemi SSD'ye geçirirsin ve aldıktan sonra sistemdeki hızı farkedince keşke daha önce alsaymışım diyeceksin ☺

Geri
Yukarı