SSD görünmüyor - Select proper boot device hatası

Doth

Hectopat
Selam.

Son 1 aya kadar SSD'im de herhangi bir problem yoktu. Son 1 ay içerisinde bilgisayar kapaniyor. Select proper boot device hatasını alıyordum, BİOS'dan baktığımda ise SSD görünmüyordu. Ardından 1-2 kez bilgisayara restart attıktan sonra normale dönüyordu, yazılım ile alakalı diye üstüne düşmedim pek. Bu gün aynı sorunla karşılaştım ne kadar restart attıysam normale dönmedi, biostan SSD yine görünmüyordu, sata girişini değiştirdim kablolarını kontrol ettim. Format atmaya çalıştım orada da görünmedi. Çözümünü bulamadım, var mıdır bir fikri olan?

Sağolun şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantiye gönderdim, geldi. Bilgisayara taktım, SSD'yi gördü. Windows'u yükledikten sonra bir kere mavi ekran verip kapandı ardından düzeldi. Bundan 2 hafta sonra, bu gece oyun oynarken bilgisayarım tekrar ilk defa dondu ve reset atmak zorunda kaldım. Bunun üzerine SSD'yi tekrar görmemeye başladı, BIOS'u update edip son sürüme getirdim, yine herhangi bir değişiklik olmadı, artık çok yordu beni bu olay, kökünden çözmek istiyorum. Nedir fikriniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı