Çözüm SSD görünüyor, HDD görünmüyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bywalker

Hectopat
Makaleler
3
Yeni aldığım bilgisayarda SSD'ye win 10 kurdum ve şimdi bilgisayarıma girdiğimde sadece SSD görünüyor. Aygıt yöneticisinde ise HDD'yi görebiliyorum ne yapmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • Ekranın en sol altına sağ tıklayın ve Disk Yönetimi'ni açın.
  • Burayı açar açmaz zaten karşınıza bir pencere çıkmalı, üzerinde GPT ve MBR ibaresi olan.
  • GPT'yi seçip tamam deyin.
  • Sonrasında burada kapasitelere bakıp sabit diskinizi bulun.
  • Sağ tıklayıp Yeni Birim deyin.
  • Bütün adımları İleri diyerek bitirip işlemi sonlandırın.
  • Biraz bekledikten sonra disk formatlanacak ve sürücü harfi atanıp kullanıma hazır hale gelecek.
  • Burayı açar açmaz zaten karşınıza bir pencere çıkmalı, üzerinde GPT ve MBR ibaresi olan.
  • Biraz bekledikten sonra disk formatlanacak ve sürücü harfi atanıp kullanıma hazır hale gelecek.

Çözüm
Oldu teşekkürler :)

GPT diye bir şey çıkmıyor. Şu an Windows SSD kurulu ve HDD şu an gözükmüyor bilgisayarıma girdiğim zama. Ben yeni birim yarat seçeneği vardı ona tıkladım diski oluşturdum disk oluştu acaba doğru mu yaptım?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    277 KB · Görüntüleme: 3.963
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    273,7 KB · Görüntüleme: 3.725
  • dasds.png
    dasds.png
    182,7 KB · Görüntüleme: 3.533
GPT diye bir şey çıkmıyor. Şu an Windows SSD kurulu ve HDD şu an gözükmüyor bilgisayarıma girdiğim zama. Ben yeni birim yarat seçeneği vardı ona tıkladım diski oluşturdum disk oluştu acaba doğrumu yaptım?

Bendeki de aynı sıkıntı ama senin gibi sonuca varamadım.

Ben yeni birim yarat seçeneği vardı ona tıkladım diski oluşturdum disk oluştu acaba doğru mu yaptım?

Doğru. Diskiniz zaten GPT bölümleme sistemine sahipmiş. İçine bir de NTFS dosya sistemi koymuşsunuz, olmuş.
Bendeki de aynı sıkıntı ama senin gibi sonuca varamadım.
Sağ tık > Yeni basit birim > İleri...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı