SSD/HDD %100 kullanılıyor

jkeepp

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, önceden bir konu oluşturmuştum SSD'min %100 kullanılmasıyla alakalı. Önce ona bakmanıza rica ediyorum: SSD %100 kullanılıyor.

Orada belirttiğim gibi "bu sorun düzelmeyecek ve böyle kaldığı için yeni SSD almak zorunda mıyım? Eğer zorundaysam Windows'u HDD'ye kurmak zorundayım ki bunu hiç istemiyorum." demiştim. Fakat sorunu hiçbir şekilde düzeltemediğim için SSD'yi garantiye vermeye karar verdim bugün. Ama önce SSD içindeki Windows'u silip HDD'ye yeni Windows kurmam gerekiyordu bende bilgisayara format attım ve SSD'yi tamamen temizledim. Fakat az önce fark ettim ki bu sefer HDD %100 kullanımda. Sebebi sanırım SSD değilmiş :(. Ne yapmam gerekiyor? Bu durumu nasıl düzeltebilirim? Denemediğim taktik kalmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD ile Windows 10 üzerinden %100 kullanım almanız normal zaten, SSD'de bir sorun olduğuna dair nereden kanıya vardınız da garantiye yolladınız? Keşke göndermeden önce kaliteli bir AV ve MBAM ile tarayıp öyle gönderseydiniz.

HDD ile Windows 10 üzerinden %100 kullanım almanız normal zaten, SSD'de bir sorun olduğuna dair nereden kanıya vardınız da garantiye yolladınız? Keşke göndermeden önce kaliteli bir av ve MBAM ile tarayıp öyle gönderseydiniz.

Cümlem yanlış anlaşılmış ya da ben yanlış yazmışım kusura bakmayın, daha SSD'yi göndermedim; göndermeye karar verdiğim için bugün format attım. SSD'de sorun olduğunu düşünüyordum fakat HDD'de de aynı sorun olunca bu konuyu oluşturdum, sanırım sorun diskte değilmiş çünkü HDD'de de %100 kullanım oldu.

HDD ile Windows 10 üzerinde neden %100 kullanım almam normal, açıklayabilir misiniz? Arada %100 almaktan değil, hep ve aralıksız %100 kullanım almaktan bahsediyorum.
İkisine birden format atmayı denediniz mi?

Evet, iki diske de aynı anda format attım.
Cümlem yanlış anlaşılmış ya da ben yanlış yazmışım kusura bakmayın, daha SSD'yi göndermedim; göndermeye karar verdiğim için bugün format attım. SSD'de sorun olduğunu düşünüyordum fakat HDD'de de aynı sorun olunca bu konuyu oluşturdum, sanırım sorun diskte değilmiş çünkü HDD'de de %100 kullanım oldu.

HDD ile Windows 10 üzerinde neden %100 kullanım almam normal, açıklayabilir misiniz? Arada %100 almaktan değil, hep ve aralıksız %100 kullanım almaktan bahsediyorum.

Eklemek istiyorum: Hard Disk Sentinel'de HDD'min sağlığı %100, SSD'min sağlığı %88 olarak gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 3.png
    3.png
    7,7 KB · Görüntüleme: 30

SSD'nin SMART verilerini paylaşır mısın? Ona göre yorum yapacağım, W10 ile HDD kullandığınız senaryoda yüzde yüz disk kullanımı görmeniz zaten normal, her saniye öyle olması da imkansız. Görev yöneticisini açtığınız zaman o şekilde görmeniz normal, Debloat edip öyle deneyin bakalım. 5400 RPM HDD'de ben bile öyle bir sorun yaşamıyordum.

SSD'nin SMART verilerini paylaşır mısın? Ona göre yorum yapacağım, W10 ile HDD kullandığınız senaryoda yüzde yüz disk kullanımı görmeniz zaten normal, her saniye öyle olması da imkansız. Görev yöneticisini açtığınız zaman o şekilde görmeniz normal, Debloat edip öyle deneyin bakalım. 5400 RPM HDD'de ben bile öyle bir sorun yaşamıyordum.
SSD'nin SMART verileri nedir veya nasıl bakılır? Anlatabilir yada ilgili metni paylaşabilir misiniz?

SSD'nin Smart verileri nedir veya nasıl bakılır? Anlatabilir ya da ilgili metni paylaşabilir misiniz?

CrystalDiskInfo indirip diskin SMART Bilgisinin ekran görüntüsünü atabilir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı