SSD + HDD kullanılırsa oyunlar hangi diske göre çalışır?

behzat_c

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Laptopuma SSD almayı düşünüyorum. Windows'u SSD'ye yüklemeyi oyunları da HDD diskime yüklemem gerektiğini düşünüyorum. Ama sorun şu. Oyunlar SSD hızıyla çalışacak mı? Yoksa HDD hızıyla mı çalışacak?

Merhabalar. Laptopuma SSD almayı düşünüyorum. Windows'u SSD'ye yüklemeyi oyunları da HDD diskime yüklemem gerektiğini düşünüyorum. Ama sorun şu. Oyunlar SSD hızıyla çalışacak mı? Yoksa HDD hızıyla mı çalışacak?
Hangi diske yüklerseniz o diskin hızına göre çalışır.

Bunları ben de merak etmiş ve Vatan Bilgisayar'a sormuştum. Windows'u SSD'ye yüklersen SSD hızına, oyunları HDD'ye yüklersen HDD hızına göre çalışır. Bu yükleyeceğin her uygulama için geçerli. Mümkünse HDD'ye oyun yüklemeyin. SSD kadar olmasa da hızlı HDD'ler var ama fiyatları pahalı.

Eğer SSD büyük ise iki bölüme ayırıp bir bölüme Windows'u bir bölüme oyunları kurmanızı tavsiye ederim ama eğer küçükse oyunları HDD'ye Windows'u SSD'ye.

Geri
Yukarı