SSD hiç oyun olmamasına rağmen doldu

Griffithc

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. PC'yi alali 5 6 ay oldu fakat hiçbir oyun olmamasına rağmen dopdolu gözüküyor. Steam dışı çok gblı oyun yok Valorant ve Fortnite dışı 200 GB dosya nereden geldi buna. Hiçbir şey indiremiyorum.

1706709576950.png

Bilgisayarı sıfırlıyorsan Windows.old dosyaları oluyor. Onlar da bayağı yer yiyor. Ya da başka indirdiğiniz programlar varsa onlar yer kaplayabilir ama bu kadar olmaz. 52.48 GB güncellemeler adında dosya var. Onun ne olduğunu anlayamadım ben.

İndirdiğiniz oyunların kurulum dosyaları mı var? Yani o diskte oyun kurmasanız bile Setup dosyaları da yer kaplayacaktır.

Temp klasörlerini de temizlemenizi öneririm.

Bilgisayarı sıfırlıyorsan Windows.old dosyaları oluyor. Onlar da bayağı yer yiyor. Ya da başka indirdiğiniz programlar varsa onlar yer kaplayabilir ama bu kadar olmaz. 52.48 GB güncellemeler adında dosya var. Onun ne olduğunu anlayamadım ben.

Şu anda bir oyun indiriyorum o, bu 200 gbnin windows olma ihtimali yoktur değil mi?

Depolama ayarlarına girdikten sonra geçici dosyalara tıklayıp Windows'un sana bunlar gereksiz dediği dosyaları kaldırabilirsin(kaldıra basacaksın yani) onun dışında ne var ne yok bir PC'yi baştan aşağı kontrol edebilirsin.

Merhaba. PC'yi alali 5 6 ay oldu fakat hiçbir oyun olmamasına rağmen dopdolu gözüküyor. Steam dışı çok gblı oyun yok Valorant ve Fortnite dışı 200 GB dosya nereden geldi buna. Hiçbir şey indiremiyorum.

Eki Görüntüle 2103228

Arama çubuğuna depolama yazıp akıllı depolamanın ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Depolama ayarlarına girdikten sonra geçici dosyalara tıklayıp Windows'un sana bunlar gereksiz dediği dosyaları kaldırabilirsin(kaldıra basacaksın yani) onun dışında ne var ne yok bir PC'yi baştan aşağı kontrol in(kaldıra basacaksın yani) onun dışında ne var ne yok bir PC'yi baştan aşağı kontrol edebilirsin.

Bilgisayar hakkında pek fikrim yok fakat yedekleme ne oluyor ben yapmışım ondan olabilir mi?

Arama çubuğuna depolama yazıp akıllı depolamanın ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Sunucuda hata oluştu diyor atamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı