SSD kapasitesi performansa etki eder mi?

120 GB'lik SSD ile 500 GB SSD arasında performans farkı var mı?

DRAM varsa oyun içinde olur okuma yazma olarak da dosya yükleme ve oyuna giriş hızında etkisi olur boyut olarak Windows yüklü bölümde 10 GB alan bırakırsan açılması daha yavaşlar diye biliyorum.

120 GB'lik SSD ile 500 GB SSD arasında performans farkı var mı?
Dümdüz baktığınızda yoktur fakat dolaylı yoldan olduğunu söyleyebilirim. SSD ne kadar doluysa o kadar yavaşlıyor. SSDlerde genellikle boş bir alan bırakmamız gerekiyor.

Dümdüz baktığınızda yoktur fakat dolaylı yoldan olduğunu söyleyebilirim. SSD ne kadar doluysa o kadar yavaşlıyor. SSDlerde genellikle boş bir alan bırakmamız gerekiyor.

hocam okuma yazma hızı seviyesi ile de oyun içi fps/fps drop sorunları yapar mı acaba. ?

Hocam okuma yazma hızı seviyesi ile de oyun içi fps/fps drop sorunları yapar mı acaba?

Zannetmiyorum. HDD olsa belki derdim ama ortalama bir SSD map yüklenme ya da FPS düşmesi gibi bir sorun yapmaz. Yapsa yapsa oyuna girme süreniz uzar gibime geliyor. Tabii SSD sağlıklı ise. Sisteminiz ve hangi oyunda drop yediğinizi bir konu açıp etiketlerseniz yardımcı olabilirim bildiğim kadarıyla hocam.

Zannetmiyorum. HDD olsa belki derdim ama ortalama bir SSD map yüklenme ya da FPS düşmesi gibi bir sorun yapmaz. Yapsa yapsa oyuna girme süreniz uzar gibime geliyor. Tabii SSD sağlıklı ise. Sisteminiz ve hangi oyunda drop yediğinizi bir konu açıp etiketlerseniz yardımcı olabilirim bildiğim kadarıyla hocam.

Okuma yazma hızı değil DRAM oyun içinde etkili olur okuma yazma hızı oyun açılışına ve dosyayı indirdikten sonra çıkarılmasına etki eder.

Geri
Yukarı