SSD mi HDD mi

Daha fazla  
Arkadaşlar kolay gelsin, Benim HDD bozuldu malesef. HDD yerine sadece SSD kullansam mı sizce?
1 tane 240 GB SSD + 1 tane 120 GB SSD mi yoksa
1 240 GB SSD + 500 GB HDD mi kullanmalıyım? Ne dersiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD kullanmak daha mantıklı geliyor genel performansa etkileri düşünüldüğünde fakat bazı arkadaşlar SSD'lerin HDD'ler kadar uzun ömürlü olmadığını düşünüyorlar. Kalitelisini alacaksan SSD al.

Hız ve performans istiyorsan SSD tabii ki. Ama fiyatları HDD ye göre tuzludur. 4 Senedir SSD kullanıyorum SSD Health şu anda %92 Bu 4 Senede bu hale geldi. Daha bir 10 senesi var :D

HDD fiyatlarıda az buz değil 500 GB HDD flanda en az 250 TL o paraya 240 GB SSD alınır. Çok depolama merakın yoksa bence sadece SSD yeter. Bütçen el veriyorsa 480-500 GB bir SSD al. Baktın dolacak gibi üstüne 120-240 bütçen el verdikçe ekleme yapabilirsin. Zaten anakartlarda en az 4-6 tane SATA girişi oluyor istersen 120x6 tane SSD yap HDD almak bana mantıksız geliyor.

Yıl 2019 hala SSD'nin ömür lafları dolaşıyor. Birde HDD'den ömrü daha kısaymış. Sadece gülünür buna :)

Toplam bütçe belirtirseniz fiyatlar baz alınarak bir kombinasyon çıkarılacaktır muhtemelen. Şayet SSD den veri kurtarmak söz konusu değilse, işletim sistemini ve gerekli programların kurulmasına yetecek bir SDD ve depolamayı yapmak için HDD mantıklı ve birçok kişinin de tercih ettiği bir yöntem olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı