SSD modelleri arasından seçim yapmak

thisiskaan

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi günler. Arkadaşın laptopu bende şu an ve maximum 200-210 lira bütçe ile SSD alabileceğini söyledi. SSD'yi ben takacağım için şu an bende duruyor bilgisayar. Çok büyük işler yapmayacağı için 120GB'nin yeterli gelebileceğini düşündüm ki 200 liraya 240GB bulmak biraz zor. Biraz araştırma yaptıktan sonra bulduğum SSD'ler şunlar:
Adata SU650 120GB: (bende 480GB olanı var gayet memnunum)
Kingston HyperX 120GB:
SanDisk SSD Plus 120GB: (178TL'ye düşüyor bir de ona ek İninal kart ile ödeyince 158TL'ye düşüyor)

Çok kararsız kaldım çünkü üçü de başarılı SSD'lere benziyor ancak SanDisk'te 3D NAND özelliği yok diğer ikisinde ise var ve aynı zamanda SanDisk'te kronik okuma yazma hızı düşüklüğü sorunu olduğunu öğrendim ve böylelikle SanDisk'i eledim. Normalde gözüm kapalı Adata derim fakat HyperX'te iyiye benziyor birbirine yakın okuma yazma değerleri. Sizce hangisini almalıyım? Ha bir de şu var muhtemelen laptopun girişi SATA II. Okuma yazma hızını büyük ölçüde etkiler mi?

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
SU650 ve SU630 kronik sorunlu. Pat diye gidiyor. Veriniz önemli olmasa bile kafanızı yorar. Kingston A400 ve HyperX olabilir. Hepsiburada'da HP marka SSD'ler de gördüm yüksek yazma hızlarına sahip. Onları da düşünebilirsiniz, yorumları iyiydi.

HyperX Fury gayet iyi ben masaüstü bilgisayarıma almıştım sata 2 olarak hızı gayet başarılı tabi sata 3 seviyesine ulaşmasına imkan yok Kingston doğru tercih olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı