Çözüldü SSD montajı sonrası mavi ekran sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kibar Can

Hectopat
Daha fazla  
Dün laptopuma SSD taktım ve her şey normaldi. Lakin driverları kurana kadar. GeForce Experience kurdum ve oturumumu açıyordum, birden bilgisayarım mavi ekran verdi ve ne kadar denesem de açılmadı. Format atmayı denesem de SSD format yerinde gözükmüyordu. Ben de SSD'yi eski kasama takıp biçimlendirdim, bu sayede tekrar taktığımda sistemi kurabildim. Şimdi sorum şu: Acaba bunun sebebi nedir? GeForce Experience'ı tekrar yüklesem mavi ekran verir mi?

Çözüm
Hocam sorunu çözdüm elemanlar bozuk SSD göndermişler. Masaüstü bilgisayarda da denedim aynı sonuç. Geri gönderip sıfırını taktım. Şu an sıkıntı yok.
Bu da görseli. Bu ekrana geliyor hep kendine reset atıyordu bilgisayar. Ama bu ekrandan önce siyah bir ekranda şöyle yazıyordu:

"An operating system wasn't found. Try disconnecting any drive that don't contain an operating system."

IMG-20180612-WA0003.jpeg

ben müşteri hizmetlerini aradım bir kaç kez özellikle farklı bir donanım kullanıp kullanmadığınızı soruyorlar. e tabi SSD taktım derseniz yapabilecekleri hiç bir şey olmuyor. kısacası laptoplara sonradan ssd takmak yerine kendinden ssdli yeni bir laptop almak daha mantıklı. bende performans açısından sorun yok ama günde 1 saat anca kullanıyorum onda da en az 1 kere mavi ekran yiyorum. çöpe atasım geliyor sonra

Hocam sorunu çözdüm elemanlar bozuk SSD göndermişler. Masaüstü bilgisayarda da denedim aynı sonuç. Geri gönderip sıfırını taktım. Şu an sıkıntı yok.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı