SSD nasıl tamamen sıfırlanır?

GlacialFoxie

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Sistemimi satmayı düşündüğüm için Windows kurulu SSD'mi sıfırlamak istiyordum ancak bildiğiniz gibi bazı veri kurtarma yöntemleriyle diskin içindeki silinen dosyalar görünebiliyor. Bunu önlemek için nasıl diski tamamen sıfırlayabilirim?

LLF tarzı bir format atarsanız SSD ömrü epey kısalır.

LLF tarzı bir format atarsanız SSD ömrü epey kısalır.
Hocam direkt üstüne veri yazıp silince kalıntılar da gidiyor diye biliyorum, bir CMD komudu vardı ama bulamadım, hala arıyorum.

Hocam direkt üstüne veri yazıp silince kalıntılar da gidiyor diye biliyorum, bir CMD komudu vardı ama bulamadım, hala arıyorum.

Doğru fakat HDD'ye oranla daha zararlı, şahsen düz format atıp bırakmak en iyisi. Hem alan kişi ne yapabilir eski bilgileri?

Doğru fakat HDD'ye oranla daha zararlı, şahsen düz format atıp bırakmak en iyisi. Hem alan kişi ne yapabilir eski bilgileri?
Ne bileyim hocam, arkadaş istemiş, bize atmak düşer. @GlacialFoxie işlem:

1- Öncelikle başka bir bilgisayar veya başka bir sistem diski gerekiyor, diskinizi format diskinden veya diğer sistem diskinizden biçimlendirin.
2- CMD'yi yönetici olarak başlatın.
3-cipher /w:diskharfi disk harfi kısmına kalıntısının kalmamasını istediğiniz diskin harfini yazın.
4-Diskin içine veri yazıp silme işlemi yapacak, bu işlemde sistemi kapatmayın veya uyku moduna almayın.

Geri
Yukarı