SSD nasıl tamamen sıfırlanır?

Ne bileyim hocam, arkadaş istemiş, bize atmak düşer. @GlacialFoxie işlem:

1- Öncelikle başka bir bilgisayar veya başka bir sistem diski gerekiyor, diskinizi format diskinden veya diğer sistem diskinizden biçimlendirin.
2- CMD'yi yönetici olarak başlatın.
3-cipher /w:diskharfi disk harfi kısmına kalıntısının kalmamasını istediğiniz diskin harfini yazın.
4-Diskin içine veri yazıp silme işlemi yapacak, bu işlemde sistemi kapatmayın veya uyku moduna almayın.
Bu işlemden sonra SSD zarar görür mü? Ayrıca tamamen kalıntılar gidiyor mu yani?

Bu işlemden sonra SSD zarar görür mü? Ayrıca tamamen kalıntılar gidiyor mu yani?
Kalıntılar gider, onun yerine boş dosya kalıntıları gelir. Diskin sağlığını %5 düşürebilir kalitesiz diskiniz varsa ama sağlam disk ise maksimum %1 düşürür sağlığını.

Diskinizin modeli nedir?

Sanırım Samsung 860 EVO falandı tam hatırlamıyorum.
Sağlığı %1 kadar düşer, piyasadaki en iyi disk üreticilerinden biri Samsung, genel diskleri çok iyi.

Öneri: Bana kalmış bir durum değil ancak iyiliğiniz için söylemek isterim, disk 1000 TL'den başlıyor. Satmasanız (Stoğu yok düzgün) veya pahalıya satsanız disk adına daha iyi olur.

Sağlığı %1 kadar düşer, piyasadaki en iyi disk üreticilerinden biri Samsung, genel diskleri çok iyi.

Öneri: Bana kalmış bir durum değil ancak iyiliğiniz için söylemek isterim, disk 1000 TL'den başlıyor. Satmasanız (Stoğu yok düzgün) veya pahalıya satsanız disk adına daha iyi olur.
Anladım teşekkürler.

Geri
Yukarı