SSD neden düşünülmeli?

Trimbaler

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Cumartesi günü toplayacağım sisteme ek olarak SSD düşünüyorum. Ama öncelikle tam olarak ne işe yaradığını anlamam gerekiyor. Tecrübelerinize dayanarak bana birkaç bilgi verirseniz çok sevinirim.

1-) SSD kullanımı, bilgisayar açılış-kapanış fonksiyonu dışında başka neleri hızlandırabilir? Örneğin bir oyunu açma ve kapatma süremi etkiler mi?

2-) Alacağım SSD'nin maksimum 250 tl civarlarında olması, bana birkaç önemli oyun ve sistem kurulumu için yeterli belleği sağlayıp, performans açısından bir etkisi olabileceği kesin midir?

SSD hakkında temel bilgilerin bazılarını biliyorum. 1 tb halihazırda yeni satın aldığım harddisk var, ssd ile desteklemek istiyorum açıkçası. Sadece kafamdaki soru işaretlerini cevaplamam gerekiyor.
Ayrıca söylediğim bütçe miktarına hitaben SSD önerileriniz varsa çok sevinirim, iyi forumlar. :)

Sistemini SSD'ye kurup HDD'yi harici olarak kullanırsan benim gibi BF3'ü 35-40dk'da yüklersin. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yazın yaklaşık 3000tl sistem toplayacağım ve 128GB SSDyle elimde bulunan 2TB HDDyi Smart Response yapacağım. 3000tlyi zar zor tutturdum sen düşün ama orta derece bir sistem yapacaksan mutlaka al.

Gereksizden öte, diğer bileşenlerden kısmanız gerecektir ve bu da sistemin genel performansını düşürecektir.

Toplayacağım sistem 1800-2000 lira civarlarında olacak. Peki, sizce bu bütçe için SSD gereksiz midir ?

Bu bütçede hız değil, performans önemlidir. Güzel bir sistem kurunca, ileriki zamanlarda ekran kartını upgrade edebilirsin ya da SSD alabilirsin.

SSD'yi kısaca açıklayayım: Windows 8.1'in 5-10 saniye arasında açılması, oyunların yüklenme hızının kat ve kat artması gibi yöntemler için SSD tercih edilir.

Bu bütçede hız değil, performans önemlidir. Güzel bir sistem kurunca, ileriki zamanlarda ekran kartına yüklenebilirsin ya da SSD alabilirsin.

SSD'yi kısaca açıklayayım: Windows 8.1'in 5-10 saniye arasında açılması, oyunların yüklenme hızının kat ve kat artması gibi yöntemler için SSD tercih edilir.

Adam açıklamış. Ona göre tercihini yaparsın.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. İleride sistemi iyice güçlendirdikten sonra büyük ihtimalle alacağım o halde. Şimdilik dursun mağazadaki yerinde. :)

Sistem toplayacağım, 1800-2000TL civarında bütçem var demiştiniz değil mi? Sistem tavsiyesi için konu açın öneri yapalım isterseniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı