SSD önerisi

Bütçenize biraz daha koyup şunu almanız en yerinde seçim olacaktır.

Eğer HDD'yi de kullanmaya devam edecekseniz laptopta DVD ROM olması gerekiyor. Onu çıkarıp bir Caddy vasıtasıyla yerine HDD'nizi takabilirsiniz. SSD'yi ise 2.5" disk yuvasına.
Hocam 88 TL koymak kolay değil. 870 EVO şu fiyatıyla hiç alınmaz bence. 499 TL'den 588 TL'ye. Ne güzel Türkiye be.
Hocam bana tam olarak ne yararı olacak SSD almanın ayrıntılı anlatabilir misiniz?
Çok faydası olacak. En basitinden Windows 10'un kendisine gelmesini 3-4 dakika beklemeyeceksiniz. SSD ile sistem daha hızlı açılacak ve programların tepkiselliği önemli ölçüde artacak. Çoklu işlemde de HDD'nin kabızlığını asla hissetmeyeceksiniz.

Hocam 88 TL koymak kolay değil. 870 EVO şu fiyatıyla hiç alınmaz bence. 499 TL'den 588 TL'ye. Ne güzel Türkiye be.

Çok faydası olacak. En basitinden Windows 10'un kendisine gelmesini 3-4 dakika beklemeyeceksiniz. SSD ile sistem daha hızlı açılacak ve programların tepkiselliği önemli ölçüde artacak. Çoklu işlemde de HDD'nin kabızlığını asla hissetmeyeceksiniz.

Bende şu anda %100 disk kullanılıyor ve oyunlarda oynanmayacak hale getiren droplar oluşuyor bu sorunlar çözülür mü? Ve FPS artar mı?

@Astroscott hocamın önerdiği Ultra 3D alınabilir bu bütçede. 870 EVO'nun 588 TL olduğunu düşünürsek en iyi tercih Ultra 3D gibi duruyor.
Zaten önerilmiş, ben eğer bütçesi elverecekse en uygun seçimin ne olacağını belirttim, ki 80 lira elde olan 500'ün üstüne zor eklenecek bir şey değil. Eklediğine de değecek bir ürün. Neden üzgün attınız?

Peki hocam bütçeyi 700-800 TL'ye zorlarsam 1 TB SSD'ler alabilir miyim? Alabilirsem hangilerini önerirsiniz.

Zaten önerilmiş, ben eğer bütçesi elverecekse en uygun seçimin ne olacağını belirttim, ki 80 lira elde olan 500'ün üstüne zor eklenecek bir şey değil. Eklediğine de değecek bir ürün. Neden üzgün attınız?
İnanılmaz atacaktım. :D Üzgüne basmış elim. Durumu çok kötüyse eklemek o kadar kolay olmayabilir.

Peki hocam bütçeyi 700-800 TL'ye zorlarsam 1 TB SSD'ler alabilir miyim? Alabilirsem hangilerini önerirsiniz?
Alabilirsiniz, ama çok az daha zorlamanız gerek.
Asıl önerim bu;
Çıkamazsanız;

Geri
Yukarı