SSD önerisi

• AMD Ryzen 3600
  • AMD RX590 Ekran kartı
  • MSI B450M PRO M.2 Max
  • Panther 8 GB 3000 MHz RAM
Böyle sistem topladım eski bilgisayarda kullandığım 1 TB harddisk var bir de SSD almak istiyorum kaç GB almalıyım bir de neye dikkat etmeliyim?

SSD ile harddiski beraber kullanırsak performans anlamında sıkıntı olur mu?
Adata su 630 olabilir 240gb ve ucuz

hocam 120 GB ama yazma hızı falan çok yüksek SSD alıp storemi ile ikisini birleştirmek daha mantıklı değil mi 240 GB alıp yazma hızı düşük SSD almaktan
Hocam aslında artık günümüzde boyut biraz daha önemli. 240 almakta mantıklı. 120 artık zor yetiyor sistemlere. Siz o m2 hız farkını çok fark etmezsiniz gibi geliyor bana çünkü ikisi de günlük kullanıcı için gayet yeterli. 500'leri bulan yazma okuma size yavaşlık hissettirmeyecektir.

Hocam aslında artık günümüzde boyut biraz daha önemli. 240 almakta mantıklı. 120 artık zor yetiyor sistemlere. Siz o m2 hız farkını çok fark etmezsiniz gibi geliyor bana çünkü ikisi de günlük kullanıcı için gayet yeterli. 500'leri bulan yazma okuma size yavaşlık hissettirmeyecektir.
Mlstore ile birleştiriliyormuş dediler ya onun için dedim GB önemsiz kalıyor öyle olduğu zaman

Mlstore ile birleştiriliyormuş dediler ya onun için dedim GB önemsiz kalıyor öyle olduğu zaman
Tespit doğru.
120 Gb SATA SSD + mümkün olduğu kadar büyük HDD yi birleştirmek en mantıklısı.
Kullanmadan inanmıyor insanlar StoreMI olayına.
Windows SSD ye kurulacak, daha sonra her şey (Windows, chipset vs..) güncellenecek. StoreMI kurulacak.
SSD HDD ile birleştirilecek. HDD içeriği silinecek!

Tespit doğru.
Windows SSD ye kurulacak, daha sonra her şey (Windows, chipset vs..) güncellenecek. StoreMI kurulacak.
Tamam hocam yarın için irtibatta olalım olur mu ona göre alacağım para çöpe gitmesin

Anakartınız uygunsa m.2 ssd kullanmazını öneririm. Yalnız NVMe olup olmadığıını kontrol edip ona göre alın. Yoksa sata 3 bağlantı kurmak zorundasınız. Marka diyecek olursak da samsung, corsair, crucial ve kingston bakabilirsiniz. Bu arada ssd de önbelleği olan modeller çok daha hızlı erişim sağlar.

Tespit doğru.
Hocam indirime girecek olan SSD bu hem m2 destekli alınabilir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı