SSD oyun performansını nasıl etkiler?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

FPS konusunda ben de performans artışı sağlamayacağını düşünüyorum.

Zaten sorumda yükleme ekranlarında hız artışı olur mu olursa ne kadar bir fark olur onu sormaya çalıştım.

Hali hazırda 20-30FPS değerlerinde oynadığım bir online oyun var. Yükleme ekranları çok uzun sürüyor (1-2dk).

Ram olarak 1066mhz bellek frekansında

Ekran kartı olarak Core speed: 720mhz memory speed: 900mhz GDDR3

Bu özelliklerde SSD bu yükleme sürelerinde ne kadar bir fark oluşturur. 10-20sn gibi sürelere ulaşabilir miyim?

Burda fps testi yapmışlar ama oyun içi görüntüyle, ne kadar sağlıklı olur bilemeyiz ama fikir vermesi açısından bu var:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burda da kayıt yaparken, twitch'te yayın yapanlar için de geçerli sanırım, HDD'nin hızlı olması fps'nin düşmesini engelliyor. Yoksa monitörden oynarken fps'ye etkisi yok diyor herkes:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Paranız varsa uygun özellikte bir tane alırsınız. Yoksa zorlamanın bir gereği yok çünkü oyunlar artık çok yüksek kapasitede boş alan istiyor. 240 gb bir SSD bile yetmez. Benim şu an 240 gb dolu sorsan hiçbir şey yüklü değil bilgisayarda :) İyi ki HDD 1 TB. SSD'ler çok pahalı ve az yerleri var. Karar size kalmış.

Yapmış olduğumuz fikir alışverişi neticesinde;

Crucial bx200 240gb SSD aldım.

Oyun yükleme ekranı süreleri 15-30sn aralarında şu an.

Bunun dışında oyun içerisinde grafiklerin yüklenme hızında çok ciddi bir artış oldu.

Bazı arkadaşların dediği gibi çok sık oluşan FPS dropları vardı. Bu droplar ekran kartı işlemci performansından kaynaklı olabileceği gibi HDD kalitesiyle de alakalıymış. Bunu da bahsedilen dropların çok ciddi derecede azaldığını gördüğüm için paylaşmak istedim.

Ekran kartım ve işlemcimin düşük performansından daha iyi yararlanabiliyorum.

Ayrıca ileriye dönük bir yatırım olması açısından da sonuç son derece memnun edici.

Teşekkürler.

Sanırım tarayıcı tabanlı online bir oyun oynuyordun, normal oyunlarda bir çok arkadaş FPS artışı olmadığını söylüyor buna istinaden çok gereklimi değil mi bende kararsızım şuan, benim almayı planladığım dizüstü bilgisayarda M2 SSD slotu olduğundan dolayı fiyatları 300-350 TL civarında geziyor. Az bir para değil, bilmiyorum alıp taksam mı takmasam mı

Sanırım tarayıcı tabanlı online bir oyun oynuyordun, normal oyunlarda bir çok arkadaş FPS artışı olmadığını söylüyor buna istinaden çok gereklimi değil mi bende kararsızım şuan, benim almayı planladığım dizüstü bilgisayarda M2 SSD slotu olduğundan dolayı fiyatları 300-350 TL civarında geziyor. Az bir para değil, bilmiyorum alıp taksam mı takmasam mı
Ben FPS artışından bahsetmedim zaten. Sadece 20-30FPS oynadığım oyunda (Blade and Soul) çok sık yaşadığım FPS düşüşlerini ( FPS değerinin aniden 0-5'e düşmesi) daha az yaşıyorum şu anda.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı