SSD oyun performansını nasıl etkiler?

Cross.firex

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Oyunları SSD veya 7200 RPM diskten oynamanın oyuna etkisi nedir? SSD daha fazla FPS verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD, FPS'ye etki etmez dostum. Oyun kurulumunu hızlandırır. Ara sahneler daha hızlı yüklenir gibi. Oyun için SSD alma bence alacaksanda en az 250GB falan olsun. Daha çok dosya aktarımı, açılış-kapanış, uygulama yükleme gibi günlük işlerde farkını yaşarsın.

Son düzenleme:
SSD daha fazla FPS vermez. SSD oyunlarda aralardaki geçişleri hızlandırır. Mesela GTA 5e 2 dakikada giriyorsan bu süre 20 saniye civarına düşer.

Birçok kullanıcının yaptığı gibi SSD'ye işletim sisteminizi kurup oyunlarınızı da sabit diske kurabilirsiniz. İşletim sisteminin SSD'de olması bir avantaj olur.

Şunuda düşünebilirsiniz. Eğer sürekli oynadıgınız online oyunlar (LoL, Dota2 vs.) varsa onu ssdye kurar sonra da oynamak istediğiniz oyunu ssdye kurup oynayın. Bitince ya silin yada hddye taşıyın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı