SSD oyun performansını etkiler mi?

MrS24

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese,
Yakın zamanda ( en geç yarın gün bitmeden sipariş edeceğim yurtdışından ) laptop için msata girişli bir HDD almayı düşünüyorum. Bundan dolayı bazı sorulara cevap almak adına acilen sizelere danışmak istedim. Laptobun özellikleri ; i5 4200 m + 8 GB 1600 MHz RAM + GTX 765m + 7200 RPM HDD + Win 7 ultimate 64 bit. Bu sistemde ağırlıklı olarak Diablo3 + Battlefield ve Dark Souls 2 ve olursa kaliteli 1 tane online oyun. Ancak, bazı durumlarda veri yoğunluğunun ekranda fazla olmasından dolayı diye tahmin ettiğim Diablo3'te FPS problemi yaşamaktayım ( benim için önemli olan Diablo3 teki performans. Diğerlerinde herhangi bir problem yok hem de çok önemli değil).
1 - Bu kasma problemi HDD kaynaklı olabilir mi ?2 - Olabilir ise msata girişli bir HDD ( Mushkin 120 GB - 240 GB ) almam ifade ettiğim sorunun düzelmesinde ne kadar etki eder ? 3 - Sistem + 1 oyun ( en fazla 2 oyun ) kuracağım için 120 GB mı önerirsiniz yoksa 240 GB mı ?
Teşekkürler.

Öncelikle 7200rpm yeterlidir bence, Desktop bilgisayarımda hdd üzerinden oynuyorum, ssd ile olunca loading barı hızlı doluyor. FPS düşüşleri ve kasma sorunu yaşıyorsanız ya işlemciniz biraz hantal kalıyor ya da ekran kartınız ısındığı için size bu sorunu yaşatıyor diye düşünüyorum...

SSD ve HDD'nin kessinlikle FPS'ye etkisi yoktur. SSD kullanırsanız oyununuz daha hızlı açılır, loading süreleri daha kısalır, bilgisayarınızın açılış kapanış süresi kısalır.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD oyunun açılmasına ve bilgisayarın açılmasına çok etkisi var. Ama oyunun performansına etkisi yok. Buradan en önemli parça ekran kartı oluyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı