SSD sağlığı hızlı düşüyor

Sami SÖKER

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 14 ay oldu bilgisayarı alalı ve ben bu kadar veri yazdığımı düşünmüyorum. Bu zamana kadar yazdığım veri belki 4 TB'ı geçmemiştir ve sağlığın hızlı düştüğünü düşünüyorum. Ayrıca bazen saliselik takılmalar oluyor, bir klasör açtığımda simgeler vs geç yüklendiği oluyor. Yapabileceğim bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• 1653755609233.png
    1653755609233.png
    81,5 KB · Görüntüleme: 94
14 ayda %95 sağlık gayet normal. Ayrıca 7Tb veri yazılmış gözüküyor siz farketmeden yapılan güncellemeler ve arka plan işlemleride yazma olarak işler.
Mesela ben Windows kurduğum diskime hiç yazma işlemi yapmıyorum ama yine de programa bakınca her gün artıyor yazım değeri.

14 ayda %95 sağlık gayet normal. Ayrıca 7Tb veri yazılmış gözüküyor siz farketmeden yapılan güncellemeler ve arka plan işlemleride yazma olarak işler.
Mesela ben Windows kurduğum diskime hiç yazma işlemi yapmıyorum ama yine de programa bakınca her gün artıyor yazım değeri.
Peki diskin daha performanslı olması için yapılabilecek bir işlem vs. var mıdır hocam? Formattan bir ay kadar sora yine ufak tefek takılmalar ortaya çıkmaya başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı