SSD sağlık durumu kötü mü?

ExomPomoDq

Hectopat
Uzun bir süre önce bilgisayar açılırken reboot and select proper device hatası almıştım.
Windows'un çöktüğünü düşünüp format atmıştım. Şimdide daha demin aynı hatayı verince şüphelendim çünkü format atalı 2 hafta kadar oldu.
Bende SATA kablosunu değiştirdim kasayı açıp sonra Windows açıldı.
HD Tune'de bu var. Bundan yapma ihtimali var mı?
Sistemde WD Blue 250GB SATA SSD ve WD Blue 1 TB HDD mevcut.
Not: Biraz fazla format atmış olabilirim 2.5 sene içinde.
Bu da error scan testi;

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    27 KB · Görüntüleme: 90
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    14,4 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleme:
Uzun bir süre önce bilgisayar açılırken reboot and select proper device hatası almıştım.
Windows'un çöktüğünü düşünüp format atmıştım. Şimdide daha demin aynı hatayı verince şüphelendim çünkü format atalı 2 hafta kadar oldu.
Bende SATA kablosunu değiştirdim kasayı açıp sonra Windows açıldı.
HD Tune'de bu var. Bundan yapma ihtimali var mı?
Sistemde WD Blue 250GB SATA SSD ve WD Blue 1 TB HDD mevcut.
Not: Biraz fazla format atmış olabilirim 2.5 sene içinde.
Bu da error scan testi;

Bu çoğunlukla disk ön bellek arızasından olur diskin bilgisayara bağladığınız bölümde yer alan ön bellek arada (genelliklede SSD'lerde gördüğüm bir sorun) arızalanıyor yapmanız gereken garantisi varsa servise göndermeniz yoksa işin ehli bir disk repair noktasına gidip disk kartına baktırmaktadır. Gelelim düşündüğüm arızanın neden olduğu soruna siz görmeseniz bile diskler önbellek üzerinden başlatır kendini yapısı gereği ama ön bellek arıza durumu olursa disk bilgisayara görünür ancak veri akışı olmaz bundan dolayı yazılım bozulmuş sanarsınız. Format atınca geçici bir süreliğine düzelir. Uyarı bu bir tahmindir diski kendiniz sökmeye kalkışmayınız. Sorumluluk kabul etmiyorum.

Bu çoğunlukla disk ön bellek arızasından olur diskin bilgisayara bağladığınız bölümde yer alan ön bellek arada (genelliklede SSD'lerde gördüğüm bir sorun) arızalanıyor yapmanız gereken garantisi varsa servise göndermeniz yoksa işin ehli bir disk repair noktasına gidip disk kartına baktırmaktadır. Gelelim düşündüğüm arızanın neden olduğu soruna siz görmeseniz bile diskler önbellek üzerinden başlatır kendini yapısı gereği ama ön bellek arıza durumu olursa disk bilgisayara görünür ancak veri akışı olmaz bundan dolayı yazılım bozulmuş sanarsınız. Format atınca geçici bir süreliğine düzelir. Uyarı bu bir tahmindir diski kendiniz sökmeye kalkışmayınız. Sorumluluk kabul etmiyorum.

Böyle kalsa ne kadar götürür beni?
CrystalDiskInfo'dan diskin durumunu paylaşın. Burada sadece 1 tane bozuk sektör olduğu gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    57,9 KB · Görüntüleme: 40

Yeni konular

Geri
Yukarı