SSD sonrası Mavi Ekran hataları

Akın S.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün Samsun 850 EVO 250 model SSD aldım. Asus X550JX-XX099D model bilgisayarımdaki HDD'yi çıkarıp SSD'yi HDD'nin yerine taktım.
Daha sonra Windows'u sıfırdan kurdum ve DVD'yi çıkarıp bilgisayardan çıkardığım HDD'yi HDD Caddy aracılığıyla DVD'nin yerine taktım.
Daha sonra GTA'yı açmak istediğimde Video Scheduler İnternal Error isimli mavi ekran hatasını aldım.
Ondan daha sonra ise bir kaç kez DPC WATCHDOG VIOLATION isimli mavi ekran hatasını bir kaç kez aldım.
Ve de durduk yere arka arkaya 3 kez Nvidia sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarı ile kurtuldu uyarısını aldım.
Windows bütün sürücüleri kendisi yükledi. Nvidia ekran sürücüsünün eski versiyonunu yüklediği için ben onu kaldırıp son sürücüyü yükledim.

@Murat5038 @JaroxJamaica @cRea80 @AhmetAksoy @Recep Baltaş @Ali Güngör Bi yardım etseniz.

Windows Update'i komple kapatmak mantıklı bir çözüm değil. Ayrıca Windows Update ile yüklenen sürücüler sorunsuz çalışıyorsa o şekilde kullanın. Tabi ekran kartı gibi sürekli güncellenen sürücüleri sitesinden yüklemek ve ya kendi aracı içinden güncellemeyi yapmak daha uygun olur. Bu sürücülerin tarihi yakın tarih olduğu için Windows Update tekrar yüklenmeye zorlamayacaktır. Yani bir sürücünün Microsoft sunucularından yüklenme sebebi sahip olduğunuz sürücü tarihinin sunucudakinden eski olması ve ya sürücünün hiç yüklenmemiş olması. Eğer Windows Update tarafından yüklenen sürücü sorun çıkartıyorsa daha yenisini yükleyin, böylece Windows Update sürücüyü yüklemez. Daha yeni sürücüyü bulamıyorsanız bahsettiğim yöntemi uygulayın. Ona rağmen yüklemeye çalışıyorsa ve sorun yaşarsanız geri dönüş yaparsınız.

Windows 10 Windows Update Driver Yüklemeyi Kapatma

Windows 8: Otomatik Sürücü Yüklemeyi Kapatmak - Technopat

Evet onlar. Dediklerimi yapmadığını bu şekilde kanıtlamış oldun. Önceki yazılarımı dikkatlice okuyup uygulayın. Bir daha da tam okumadan bir sonraki yorumlara aldırış etmeyin.
Ben sizin dediğinizde Windows Update'i kapatmıştım. Fakat benim istediğim Windows Update'i kapatmak değil. Sonuçta oradan Windows'un önemli güncelleştirmeleri de geliyor.
@AhmetAksoy 'un mesajında sonra servislerden Windows Update'i açıp gelişmiş seçeneklerden donanımları yükle seçeneğini kapattım.
Windows update'i kapatmam sorun yaratmazsa kapatayım tamamen Windows Update'i. Benim düşüncem oradan önemli güncelleştirmeler de geldiği için kapatmamak.
Sizin öneriniz nedir?

Windows Update'i komple kapatmak mantıklı bir çözüm değil. Ayrıca Windows Update ile yüklenen sürücüler sorunsuz çalışıyorsa o şekilde kullanın. Tabi ekran kartı gibi sürekli güncellenen sürücüleri sitesinden yüklemek ve ya kendi aracı içinden güncellemeyi yapmak daha uygun olur. Bu sürücülerin tarihi yakın tarih olduğu için Windows Update tekrar yüklenmeye zorlamayacaktır. Yani bir sürücünün Microsoft sunucularından yüklenme sebebi sahip olduğunuz sürücü tarihinin sunucudakinden eski olması ve ya sürücünün hiç yüklenmemiş olması. Eğer Windows Update tarafından yüklenen sürücü sorun çıkartıyorsa daha yenisini yükleyin, böylece Windows Update sürücüyü yüklemez. Daha yeni sürücüyü bulamıyorsanız bahsettiğim yöntemi uygulayın. Ona rağmen yüklemeye çalışıyorsa ve sorun yaşarsanız geri dönüş yaparsınız.

Windows 10 Windows Update Driver Yüklemeyi Kapatma

Windows 8: Otomatik Sürücü Yüklemeyi Kapatmak - Technopat
Zaten sizin dediğinizi yapıp Gelişmiş sistem ayarlarından Donanım yüklemelerini kapatmıştım.
Son çare olarak Güncelleştirme engelleyici'yi kullandım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı