SSD sonrası Mavi Ekran hataları

Akın S.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün Samsun 850 EVO 250 model SSD aldım. Asus X550JX-XX099D model bilgisayarımdaki HDD'yi çıkarıp SSD'yi HDD'nin yerine taktım.
Daha sonra Windows'u sıfırdan kurdum ve DVD'yi çıkarıp bilgisayardan çıkardığım HDD'yi HDD Caddy aracılığıyla DVD'nin yerine taktım.
Daha sonra GTA'yı açmak istediğimde Video Scheduler İnternal Error isimli mavi ekran hatasını aldım.
Ondan daha sonra ise bir kaç kez DPC WATCHDOG VIOLATION isimli mavi ekran hatasını bir kaç kez aldım.
Ve de durduk yere arka arkaya 3 kez Nvidia sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarı ile kurtuldu uyarısını aldım.
Windows bütün sürücüleri kendisi yükledi. Nvidia ekran sürücüsünün eski versiyonunu yüklediği için ben onu kaldırıp son sürücüyü yükledim.

@Murat5038 @JaroxJamaica @cRea80 @AhmetAksoy @Recep Baltaş @Ali Güngör Bi yardım etseniz.

Daha sonra bilgisayara sadece GTA V'i, Intel ve Nvidia sürücülerini, MSI AfterBurner'i yükledim.
Demişsiniz. Yani yüklenmiş zaten önemli olan.
Yine güncel sürücüleri vermemi istiyorsanız imzamdan Aida64 sonucunu paylaşın.

Demişsiniz. Yani yüklenmiş zaten önemli olan.
Yine güncel sürücüleri vermemi istiyorsanız imzamdan Aida64 sonucunu paylaşın.
Buyrun rapor.
Bir de aygıt yöneticisinde yüklenmemiş olarak görünen bir kaç aygıt var.
Ekran Görüntüsü (3).png

Buradaki driverları kurdum. Oyunda falan da herhangi bir sorun çıkmadı.
Bunların haricinde herhangi bir şey kurmam lazım mı yoksa bunlar yeterli mi?

Asus'un sitesinde
Intel Management Engine Interface
Intel Rapid Storage Technology driver
Intel® Collaborative Processor Performance Control Driver
ICEsound
ASUS Splendid Video Enhancement Technology
ASUS Splendid
ASUS USB Charger Plus gibi bir çok yazılım ya da driver mevcut. Bunlardan hangisini kurmalıyım?

Windows güncellemelerini kapatmanıza gerek yok. Windows Update servisini açtığınız anda o Microsoft tarafından eski olduğu düşünülen sürücüler güncellenmeye çalışacaktır. Windows Update ile yüklenen sürücülerle ilgili sıkıntı yaşadığınızı düşünüyorsanız güncellemeyi kapatıp sisteminizin güncel kalmamasını sağlamak yerine aşağıda resimde gösterdiğim gibi ayarlama yapın.

upload_2016-4-21_11-48-25.png

Windows güncellemelerini kapatmanıza gerek yok. Windows Update servisini açtığınız anda o Microsoft tarafından eski olduğu düşünülen sürücüler güncellenmeye çalışacaktır. Windows Update ile yüklenen sürücülerle ilgili sıkıntı yaşadığınızı düşünüyorsanız güncellemeyi kapatıp sisteminizin güncel kalmamasını sağlamak yerine aşağıda resimde gösterdiğim gibi ayarlama yapın.

Eki Görüntüle 156029
Uyguladım. Şu anda bilgisayarda kopyalama işlemi devam ettiği için bilgisayarı yeniden başlatamıyorum. Sanırım bilgisayarı yeniden başlatınca geçerli olacak.
Services.msc içinden windows update kapatın devre dışı bırakın.
Aygıt yöneticisinde halaa bilinmeyen bir aygıt var. Dediğiniz 4 Driver'ı yüklemiştim fakat bu yüklenmemiş.
Aida 64 raporunu da ekliyorum.
Ekran Görüntüsü (6).png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı