SSD + SSHD vs SSD + HDD

cyaezz

Decapat
Laptobumun HDD'si bozulduğu için almışken SSD alayım dedim. Yanında da HDD alacaktım ama SSHD diye bir şey duydum.
Sizce 120 GB SSD+500 GB SSHD mi yoksa 240 GB SSD + 500 GB HDD mi?

SSHD hibrit disktir. Yani Windows'un önyüklemesi için gerekli alanı SSD olarak sağlar, kalan depolamayı standart HDD olarak sağlar. Almışken direkt SSD almak daha mantıklı aksi taktirde programlarınız yine HDD hızında çalışır.

Son düzenleme:
Peki, şu an kullandığım HDD'de HDTune ile Quick Scan yaptığımda 7 adet Bad Sector çıkıyor ve bilgisayarın açılması gerçekten yavaş. Ben bu HDD'yi çöpe atmak yerine bi kutu alsam ve ona koysam bad sectorleri nasıl temizleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSHD hiçbir halta yaramayan bir teknoloji. Benin gözümde HDD gibidir. SSD al hayatını yaşa.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSHD'ye gerek yok SSD+HDD al. Hatta mümkünse 500GB SSD al daha rahat edersin.

Peki, şu an kullandığım hdd'de hddtune ile quick scan yaptığımda 7 adet abd sector çıkıyor ve bilgisayarın açılması gerçekten yavaş ben bu hdd'yi çöpe atmak yerine bi kutu alsam ve ona koysam bad sectorleri nasıl temizleyebilirim?

Bad sectorleri silemezsin ama bad sector'lü bölümü bulup o bölümü bilgisayarda göstermezsen kullanılabilir. Çok değerli bilgilerin varsa tabii bir yedeğini al ne olur ne olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı