SSD takılı PC'ye HDD takmak yavaşlatır mı?

Asayiş Berkemal

Hectopat
Daha fazla  
Benim Windows'um SSD'ye kurulu, HDD almayı düşünüyorum. Sadece oyunları onun içine atacağım bu HDD takarsam, Windows açılma hızı Chrome açılma hızı vs. wiindows uygulamaları yavaşlar mı yoksa sadece içine kurduğum programlar mı yavaş açılır? Ona göre alacağım. HDD 500TL'ye 500GB SSD almak yerine 1TB HDD almak istiyorum. 350TL'ye mantıklı mı ki sizce?

Benim Windows'um SSD'ye kurulu, HDD almayı düşünüyorum. Sadece oyunları onun içine atacağım bu HDD takarsam, Windows açılma hızı Chrome açılma hızı vs. wiindows uygulamaları yavaşlar mı yoksa sadece içine kurduğum programlar mı yavaş açılır? Ona göre alacağım. HDD 500TL'ye 500GB SSD almak yerine 1TB HDD almak istiyorum. 350TL'ye mantıklı mı ki sizce?
Hayır.

Hdd ye sadece oyun kuracaksanız eğer diğer programlarda yavaşlama olmaz. Oyunlarda yüklenme sahnelerinde çok daha fazla beklersin daha geç yüklenir.

Windows, SSD'ye kurulduğu sürece yavaşlamaz. Ayrıca hızlı olmasını istediğiniz programlar da SSD'ye kurulmalıdır.

SSD içindeki dosyalar hızlı açılır. HDD içindeki dosyalar daha yavaş açılır. Windows SSD içinde durduğu sürece Windows da hızlı çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı