SSD takınca açılmayan sistem hard disk takılınca açılıyor

456335

Decapat
Arkadaşlar iyi sosyaller. Bende eski külüstür Pegatron anakartlı siyah beyaz Casper bilgisayar var. Ben bu bilgisayara SSD takınca "reboot select" hatası veriyor SSD arızalı değil içinde Windows dahi kurulu sonra Linux kurulmuş bir hard disk daha taktım gene aynı hatayı verdi.
Boot ekranında SSD'yi birinci sıraya çektim olmadı.
İçinde WD blue olan bir hard disk var bilgisayarın kendi diski bunu takinca sadece o zaman bilgisayar açılıyor yani sadece 1 tane hard diski algılıyor bunu nasıl düzeltirim?

Arkadaşlar iyi Sosyaller. Bende eski külüstür Pegatron anakartlı siyah beyaz Casper bilgisayar var. Ben bu bilgisayara SSD takınca "reboot select" hatası veriyor SSD arızalı değil içinde Windows dahi kurulu sonra Linux kurulmuş bir hard disk daha taktım gene aynı hatayı verdi.
Boot ekranında SSD'yi birinci sıraya çektim olmadı.
İçinde WD blue olan bir hard disk var bilgisayarın kendi diski bunu takinca sadece o zaman bilgisayar açılıyor yani sadece 1 tane hard diski algılıyor bunu nasıl düzeltirim?

SSD yeniden yazdırın. Bilgisayarda BIOS özelliklerine göre yapın. Reboot select hatası verdiğine göre seçim ile alakalı. Fakat 1. sıraya alınca açılmadıysa farklı bir sorun da olabilir. Direkt boot menüye girip denediniz mi sistemi açmayı?

SSD yeniden yazdırın. Bilgisayarda BIOS özelliklerine göre yapın. Reboot select hatası verdiğine göre seçim ile alakalı. Fakat 1. sıraya alınca açılmadıysa farklı bir sorun da olabilir. Direkt boot menüye girip denediniz mi sistemi açmayı?
Bu ssd UEFİ bir bilgisayarda kuruldu ondan dolayı olabilir dedim bende ama farklı bir harddisk Windows yuklu olmayan bir disk taktigim halde gene bu hatayi verdi
Kurulum Usbsini algılıyor

Windows kurulu SSD ile boot edemezsiniz. Yeni kurulum yapılmalı.
UEFI kurulmuştur Legacy olmalı.
GPT ise de MBR olmalı.

Windows yüklü olmayan diskle ise doğal olarak boot edemez.
BIOS'a giremiyorum diyorsanız başka.

Bu SSD UEFI bir bilgisayarda kuruldu ondan dolayı olabilir dedim bende ama farklı bir hard disk Windows yuklu olmayan bir disk taktigim halde gene bu hatayi verdi
Kurulum USB'sini algılıyor

Arkadaş açıklama yapmış. Onun dışında HDD de Windows olmadığı için hata vermesi normal. Çünkü yükleyecek bir sistem yok. SSD tekrardan kurulum yap.

Geri
Yukarı