SSD takmak ve Windows kurmak

Eren Esen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bugün 120 GB'lık SSD aldim. Masaüstü PC'me montajını yapmak istiyorum ancak nasıl yapılacağını bilmediğim gibi bu SSD'yi taktıktan sonra Windows'u da SSD'ye kurmak istiyorum HDD'ye oyunları atmak istiyorum. Bu işlemleri nasıl yapacağımı hiç bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim. Not: Sadece bir tane SATA kablosu var o da HDD'ye bağlı.

Son düzenleyen: Moderatör:
SATA çoğaltıcı kablo alıp öyle takabilirsin, ayrıca taktıktan sonra Windows kurulum ekranında diskteki bütün her şeyi sil ve 120GB SSD'ye kur ayrıca Windows 10 kurmanı tavsiye ediyorum, sakın crackli kullanayım deme. Git 15 TL'ye N11'den Windows 10 Pro OEM Key al daha iyi olur hem ömür boyu lisansın olur tek anakartta.

SATA çoğaltıcı kablo alıp öyle takabilirsin, ayrıca taktıktan sonra Windows kurulum ekranında diskteki bütün her şeyi sil ve 120GB SSD'ye kur ayrıca Windows 10 kurmanı tavsiye ediyorum, sakın crackli kullanayım deme. Git 15 TL'ye N11'den Windows 10 Pro OEM Key al daha iyi olur hem ömür boyu lisansın olur tek anakartta.
Peki şimdi internet kafelerdeki SATA kablolarından bir tane daha alıp anakarttaki sata girişine bir ucunu bir ucuna da SSD'yi bağlasam olur mu? ayrıca diyelim ssdyi taktım ve bilgisayarı açtım.Kurulum ekranı dediğiniz şeyi nasıl bulurum?
Peki şimdi internet kafelerdeki SATA kablolarından bir tane daha alıp anakarttaki sata girişine bir ucunu bir ucuna da SSD'yi bağlasam olur mu? ayrıca diyelim ssdyi taktım ve bilgisayarı açtım.Kurulum ekranı dediğiniz şeyi nasıl bulurum?
Yardım lütfen.

Son düzenleme:
Olur kardeşim, SSD ve HDD bir ara kullanmak için SATA Power Çoklayıcı kablo alman gerekebilir, kimi güç kaynağında 1 tane olur 2 tane olur değişiyor sayısına göre sen yine de bak bakalım. Eğer 1 tane varsa alman gerekiyor, yok ben alamam dersen de HDD kutusu alırsın öyle kullanırsın karar senin. Bütün alternatif yöntemleri sundum.

Olur kardeşim, SSD ve HDD bir ara kullanmak için SATA Power Çoklayıcı kablo alman gerekebilir, kimi güç kaynağında 1 tane olur 2 tane olur değişiyor sayısına göre sen yine de bak bakalım. Eğer 1 tane varsa alman gerekiyor, yok ben alamam dersen de HDD kutusu alırsın öyle kullanırsın karar senin. Bütün alternatif yöntemleri sundum.
yani normal sata kablosu alıp ssd ye bağlasam ssd ve hdd bir arada kullanılamayacak değil mi?

Eğer ki 2'li alırsan SSD ve HDD bir arada kullanabilirsin. Bu konu hakkında diğer arkadaşlar yardımcı olur sana.

@Asım Demir hocam SSD ve HDD ikisi bir arada kullanmak için SATA Power Çoklayıcı kablo gerekmiyor mu arkadaşa söyleyebilir misin anlayamadı tam olarak galiba.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı