SSD takmak yavaş laptopu hızlandırır mı?

SSD Windows 10 ve sonrası için şart hocam. Eski HDD'ler, hele ki 6-7 yıllık laptoplardaki HDD ile olacak iş değil. SSD çok fark ettirir. Hızlı ve seri çalışır. 12 yıllık laptopum var. Bundan 4 sene önce Samsung 860 EVO 256 GB aldım. Bilgisayarı ekonomiye kazandırdım. Hala kullanılıyor. SSD hayat kurtarır.

Kesinlikle tavsiye ederim. 5 yıllık bilgisayarıma 250GB SSD takmıştım ve RAM'ini 16 GB'ye yükseltmiştim. Ciddi anlamda performans yükselişi oldu.

6-7 senelik Lenovo marka bir laptopu var annemin, gündelik işler için kullanıyor tarayıcıda vs işlerini hallediyor ama aşırı yavaşlamış durumda bir de Windows 11 yüklenmiş güncelleme ile Google'nin açılması bir asır sürüyor. Bir adet 240 GB'lık SSD takmak performansını düzeltir mi?
Hocam sizin Windows'un 10 veya 11 sürümlerini HDD ile kullanmak başta hata zaten. SSD ile uçuşa geçersiniz. Ayrıca Windows 10 kullanmanızı öneririm. Windows 11 fazla yer kaplıyor.

SSD gerçekten bilgisayarı hızlandırıyor. SATA3 bile olsa işletim sistemi kurup kullanmakta fayda var.

Bende 12 yıllık Casper laptop var. SSD taktım ama beklediğim etki olmadı. Eskisine göre daha iyi ama 1 dakika da falan açılıyor PC.

6-7 senelik Lenovo marka bir laptopu var annemin, gündelik işler için kullanıyor tarayıcıda vs işlerini hallediyor ama aşırı yavaşlamış durumda bir de Windows 11 yüklenmiş güncelleme ile Google'nin açılması bir asır sürüyor. Bir adet 240 GB'lık SSD takmak performansını düzeltir mi?

SSD takıp Windows'u SSD'ye kurarsan tabı ki hızlandırır.

Bende 12 yıllık Casper laptop var. SSD taktım ama beklediğim etki olmadı. Eskisine göre daha iyi ama 1 dakika da falan açılıyor PC.

1 dakika fazla bir süre format atıp SSD'ye kurdunuz mu acaba Windows'u?

Yeni konular

Geri
Yukarı